5 tipů na zboží z Číny: Čelte vedru s šikovnými ventilátory

tipy-z-ciny-425-aliexpress-ventilatory

Vítejte u dalších tipů na zajímavé produkty z obchodů na AliExpressu. Po několika propršených dnech se opět vrátila vedra, takže mnozí možná přemýšlíte o možnostech ochlazení. Ať už v domácnostech, kancelářích, nebo i na cestách. Máme tedy tip na různé ventilátory. Následující zařízení se rozhodně nevyrovnají pořádné klimatizaci, nicméně alespoň částečně pomohou vysokým teplotám čelit.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Mobilní bateriový ventilátor

Klasický vrtulový „větrák“, který je v tomto případě skládací a má také teleskopickou nohu (výška je 36 – 100 cm, průměr cca 20 cm). Baterie je schopná obstarat bez připojení do zásuvky větrání po dobu 1 – 5 hodin dle zvoleného výkonu. Ten má tři stupně.

 Cena: 510 Kč

Přenosný osvěžovač vzduchu

Šikovný „chladič“, který prohání vzduch kolem nádržky s vodou či ledem, díky čemuž se stará o aktivní ochlazování. Má mimo jiné i časovač (2, 4, 6 a 8 hodin) a je vybaven také RGB osvětlením, takže může posloužit třeba jako noční lampička.

Cena: 840 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Ventilátor na krk

Velký hit posledních let. Doslova chladnou hlavu si můžete zachovat ve svém osobním prostoru kdekoli na cestách či v kanceláři díky tomuto ventilátoru na krk. Tento model seženete ve čtyřech různých barvách, má tři stupně foukání a maximální výdrž tři hodiny. Nákrčník je možné i nastavovat do různých tvarů.

Cena: 250 Kč

Závěsný osobní větrák

Pokud by vám nestačilo osobní větrání krku a hlavy, můžete si například pro turistiku nebo chození po městě pořídit i ventilátor, který se dá zavěsit kamkoli na batoh či nejlépe opasek, aby vám foukal třeba i pod tričko. Tento model může navíc sloužit i jako slušná powerbanka. Součástí je dokonce i svítilna.

Cena: 660 Kč

Aktivní chladič na mobilní telefon

Chlazení je důležité nejen pro náš organismus a vlastní pohodlí, ale také pro elektroniku citlivou na teplo. Poslední tip tedy věnujeme populárnímu ventilátoru / chladiči, který by měl odehnat vedro, způsobené venkovním počasím či hraním náročných her, od vašeho mobilu.

Cena: 160 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Noční LED světlo 90 Kč
20mm a 22mm řemínky na hodinky 45
100W USB mini adaptér do auta 135 Kč
Barevné držáky mobilu na zeď 40 Kč
Bezdrátové klopové mikrofony 200 Kč
Baseus BT 5.1 USB adaptér 160 Kč
Nagnahz stativ 255 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jakými dalšími zařízeními odháníte vedro vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)