TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Nejoblíbenější tripody z AliExpressu

tipy-z-ciny-422-aliexpress-tripod-stativ

Pokud to s focením či natáčením videí mobilem, akční kamerou případně pokročilejší technikou myslíte trochu vážně, určitě by si místo ve vaší výbavě zasloužil i nějaký ten tripod alias trojnožka alias stativ. A nemáme přitom na mysli jen nějaký třiceticentimetrový flexibilní stojánek, ale pěkně stabilní držák, na který se případně nebudete bát přišroubovat i zrcadlovku na skále. Pokud vás tato oblast zajímá, vybrali jsme na AliExpressu nejprodávanější / nejoblíbenější teleskopické tripody.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Stativ K&F Concept

50 cm ve složeném a 160 cm v rozloženém stavu (včetně středového teleskopického sloupku), maximální nosnost 8 kg, volitelný sklon nohou ve třech úrovních a přitom hmotnost pouhý jeden kilogram. Na vrcholu má 360° otočnou hlavu, která je pochopitelně našroubovaná na klasickém čtvrtpalcovém závitu.

 Cena: 1 500 Kč

Tripod ZOMEI Q111

Tento stativ má o něco menší rozsah výšky (konkrétně od 50 do 145 cm) i nižší nosnost (5 kg), ale může se na druhou stranu pochlubit kličkou pro jemné zvedání. Vyrábí se ve třech barvách.

Cena: 900 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Trojnožka Ulanzi OMBRA

Nejdražší a současně také nejkvalitnější tripod z dnešního výběru. Stojí za ním již dobře ověřená značka příslušenství. Nabídne výšku od 51 do 160 centimetrů, nosnost 6 kilogramů, volitelný sklon nohou, hydraulický tlumicí systém, jemné otáčení hlavy s vlastní stupnicí, naklánění pomocí upínatelné kliky či závit v drážce.

Cena: 1 900 Kč

Teleskopický stativ NA3560

V tomto případě jde naopak o nejlevnější kousek. Přesto se i zde můžete těšit třeba na volný náklon s klikou. Výškový rozsah je od 40 do 140 centimetrů, maximální nosnost jsou dva kilogramy. Stativ také velmi lehký a váží jen 600 gramů. Můžete si objednat i verzi s Bluetooth ovladačem.

Cena: 605 Kč

Tripod Lusweimi

Největším tahákem tohoto modelu je přídavné kloubové rameno, díky kterému je možné dosáhnout flexibilnějšího použití. I zde je nosnost dva kilogramy, maximální výška pak činí (včetně zmíněného ramena) 167 centimetrů.

Cena: 1 050 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Nástavce ke stativům od 30 Kč
Flexibilní rameno na stativ 80
2v1 USB- OTG adaptér 35 Kč
QOOVI držák mobilu do auta 250 Kč
Mini svítilna 135 Kč
Essager Bluetooth AUX adaptér 180 Kč
FDGAO 30W bezdrátový nabíjecí panel 130 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Máte tip na jiné kvalitní tripody z AliExpressu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)