TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Chytré vychytávky do obýváku

tipy-z-ciny-394-chytre-vychytavky-obyvak-aliexpress

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Přesuneme se do domácnosti, kde jsme se zaměřili na obývací pokoj. V dnešním vydání najdete chytrou elektroniku, která může váš obývák učinit hezčí či praktičtější.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Čistička vzduchu Proscenic A8 SE

Šikovná čistička od prověřené značky, která je k dostání i na našem trhu. Jen ne za takto příjemnou cenu, která je v tuto chvíli akční. Proscenic A8 SE má H13 HEPA filtr, zvládne za hodinu vyčistit 200 m3, umí se na noc ztišit na 28 decibelů a nabízí i prpojení s mobilní aplikací. Rozměry jsou 21 x 21,3 x 31,7 cm.

Cena: 1 230 Kč

Ambientní LED světlo za TV či monitor

Obyčejné nalepovací LED pásky za TV či monitor můžete sehnat za pár korun. Pokud ale chcete simulovat dynamický „ambilight“, tedy ambientní barevné rozšíření právě běžícího obrazu i mimo hlavní displej, budete potřebovat i patřičný synchronizační převodník. A ten je právě součástí této sady. Mrkněte na ni.

 

Cena: od 2 060 Kč

Univerzální ovládací IR brána

Když už jsme u televizoru a obecně multimediálních zařízení v obýváku… kolik vlastně máte doma dálkových ovladačů s IR neboli klasickým infračerveným vysílačem? Pokud hodně a nebaví vás neustále brát do ruky jeden za druhým, můžete si pomoci univerzální IR bránou, která se ovládá mobilní aplikací.

Cena: 140 Kč

Chytrý moderní lustr

LED svítidla s možností zapojení do chytré domácnosti většinou představují obyčejné žárovky či panely ve tvaru čtverce nebo kruhu. V tomto případě jde ale o moderní a v některých variantách také dost velký lustr, který trochu nabourává nudu ve smart osvětlení.

Cena: od 1 300 Kč

Bezdrátový reproduktor s hodinami a FM rádiem

Jestli v obýváku postrádáte dobře viditelné digitální hodiny, můžete sáhnout po tomto pomocníkovi, který funguje rovněž jako Bluetooth reproduktor nebo FM rádio. Jedna ze tří barev by vám mohla vyhovovat. Případně alespoň do ložnice.

Cena: 710 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
OLAF držák mobilu do auta 105 Kč
Essager 100W USB kabel 170
Rukavice pro ovládání mobilu 115 Kč
Digitální hodiny s budíkem 260 Kč
Wi-Fi mini kamerka 140 Kč
Trackovací Bluetooth přívěsek 60 Kč
Noční světlo se senzorem od 90 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké podobné vychytávky máte v obýváku vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)