TOPlist

Nejnovější únik! TikTok naklonuje váš hlas za pouhých 10 sekund

tiktok hlas ai
  • TikTok naskakuje do rozjetého vlaku umělé inteligence
  • Chce nabídnout tvůrcům namluvení videa pomocí hlasu generovaného AI
  • Funkce by měla být omezena pouze na váš vlastní hlas

Známý leaker @AssembleDebug zveřejnil zajímavé poznatky o nové funkci, kterou nalezl v aplikaci TikTok. Zdá se, že TikTok pracuje na klonování hlasu, abyste už nemuseli namlouvat vaše videa sami.

TikTok a klonování hlasu

Využití umělé inteligence je jistě nejžhavějším tématem v technologickém průmyslu a každý větší i menší hráč v tomto odvětví umělou inteligenci nějakým způsobem využívá. Nástroje jako ChatGPT vám mohou pomoci provést širokou škálu úkolů a dokonce vám pomohou generovat obrázky. Další věc je klonování hlasu. OpenAI nedávno představila hlasový modul, který dokáže generovat klon vašeho hlasu za pouhých 15 sekund vašeho zvuku. Dalším, kdo se chystá použít umělou inteligenci ke klonování vašeho hlasu, je TikTok.

ChatGPT
ChatGPT

Všichni známe TikTok, zveřejňujeme krátká videa s filtry, efekty a všemi dalšími věcmi. Aplikace zdá se našla způsob, jak použít umělou inteligenci pro klonování hlasu. TikTok pracuje na této funkci, která nemá ještě ani finální název. Pouze na ni odkazuje texty jako „Vytvořte si svůj hlas pomocí AI“ a „TikTok Voice Library„. Tyto texty byly nalezeny v nejnovější verzi TikToku a naznačují, že se na vychytávce opravdu pracuje. Leaker také získal přístup k ranému uživatelskému rozhraní, které tuto funkci představuje, a mohl vidět podmínky „TikTok Voice Library“, které musí uživatel přijmout, aby mohl tuto funkci používat.

tiktik vytvořte hlas

Toto je úvodní obrazovka, kterou uživatel uvidí při prvním přístupu k této funkci. Tiktok tvrdí, že dokáže vytvořit verzi vašeho hlasu s umělou inteligencí za pouhých 10 sekund. Vygenerovaný hlasový klon lze použít s převodem textu na řeč ve videích. Nastiňuje také proces, jak to bude fungovat. Musíte se nahrát, jak mluvíte a TikTok zpracuje hlas a použije informace o vašem hlasu k vygenerování hlasu pomocí AI. Pokud jde o soukromí, váš AI hlas zůstane soukromý a můžete jej kdykoli smazat. Klepnutím na tlačítko „Pokračovat“ se zobrazí obrazovka „TikTok Voice Library Terms“.

Uživatel bude moci smazat svůj AI hlas z „Hlasové knihovny“, což zabrání ostatním uživatelům používat váš hlas ve svém obsahu.

Jak to bude fungovat

Po odsouhlasení podmínek se zobrazila obrazovka, kde TikTok zobrazí nějaký text a uživatel musí při čtení textu stisknout tlačítko nahrávání. Během zkoušení se ale žádný text nezobrazil. Je to pravděpodobně proto, že funkce není plně připravená nebo back-end, ze kterého načítá text, ještě není aktivní. Ruční stisknutí tlačítka nahrávání a vyslovení náhodných věcí také generovalo chybu. Není tedy možné poskytnout žádný vzorový hlas, který je s ním generován, a zjistit, jak si stojí ve srovnání s jinými konkurenty v oblasti klonování hlasu. Pokud funkce jednoho dne začne fungovat, zpracuje váš nahraný hlas a vygeneruje verzi vašeho hlasu pomocí umělé inteligence.

tiktok nahrávání hlasu

Leaker odhaduje, že až tato funkce začne fungovat, uživatelům bude stačit naklonovat hlas pouze jednou a uložený AI hlas bude možné použít pomocí metody převodu textu na řeč k přidání hlasu do vašich videí.

TikTok: Videos, Lives & Musik
TikTok: Videos, Lives & Musik

Používáte aktivně TikTok?

Zdroj: TheSpAndroid

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)