TOPlist

Bude se Tensor G3 v Pixelech 8 přehřívat? Venku je první test

Tensor G3 v Pixelech 8
  • Vypadá to, že Google skutečně zapracoval na teplotním managementu svých Pixelů
  • Máme zde první video se stress testem 3DMark Wild Life¨
  • Tensor G3 si v něm nevedl vůbec zle

Nadměrné zahřívání při ne úplně špičkovém výkonu patřilo mezi jedny z velkých neduhů druhé generace čipsetů Tensor od Googlu. I proto se na základě různých úniků již delší dobu čile mluví o tom, že Google Tensor G3 sice nebude atakovat přední příčky v hodnocení benchmarků, nabídne však citelně vylepšenou spotřebu a především nižší zahřívání. To dokládá i video s benchmarky zveřejněné jen pár hodin před představení nových smartphonů od Googlu. Jak nové Pixely 8 dopadly ve stress testu 3DMark Wild Life?

Tensor G3 v Pixelech 8 zahřívání

Zejména větší Pixel 8 Pro si ve stress testu vedl poměrně obstojně a dosáhl na hodnocení stability 58,7 %. To je výsledek na úrovni Galaxy S23 Plus / Ultra s přetaktovaným Snapdragonem 8 Gen 2 nebo třeba Vivo X90 Pro. Základní Galaxy S23 nebo Galaxy Z Flip5 se přitom pohybují někde okolo 40% stability. Navíc je třeba ocenit, že Pixelu 8 Pro nedochází k prudkým propadům výkonu. Ten zde vlivem teploty degraduje plynule.

Google Pixel 8 & Pixel 8 Pro Geekbench 6 & 3D Mark Benchmark Tests

Google Pixel 8 & Pixel 8 Pro Geekbench 6 & 3D Mark Benchmark Tests

Ale ani „malý“ Pixel 8, u kterého je logicky větší problém čipset adekvátně uchladit, si v testu nevedl vůbec zle. Dosáhl na stabilitu 52,5% a vyjma výraznějšího propadu výkonu po prvním opakování zde výkon také klesal poměrně plynule. Ve videu můžeme vidět i výsledky v benchmarku Geekbench 6. Ty nám potvrdily, že výkonem CPU zůstane nový Tensor někde na úrovni současných TOP čipsetů jako Snapdragon 8 Gen 2 či Dimensity 9200. Na povrchu pak byly oba modely zahřáté v oblasti CPU okolo 35°C po testu v Geekbenchi a cca na 42°C po stress testu 3DMark Wildlife.

Co říkáte na výkon a zahřívání čipsetu Tensor G3 v Pixelech 8?

Zdroj: YouTube.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)