Parametry a výsledek telefonu Xiaomi Mi3S v benchmarku AnTuTu

xiaomi_mi3_s_ico

Většina velkých výrobců představila svou vlajkovou loď pro první polovinu letošního roku – Samsung svůj Galaxy S5, HTC inovovaný One M8. Čínský výrobce Xiaomi chystá svou odpověď v podobě modelu Mi3S a na povrch vyplavaly technické parametry, které unikly z renomovaného benchmarku AnTuTu. Pojďme se tedy podívat, co chystá výrobce, jehož telefony charakterizuje vysoký výkon při relativně nízké ceně:

Technické parametry Xiaomi Mi3S dle AnTuTu

  • Displej: 5″, 1920 x 1080 obrazových bodů (FullHD).
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974-AC na 2,5 GHz s grafikou Adreno 330.
  • Operační paměť: 3 GB RAM.
  • Interní úložiště: 16 GB.
  • Fotoaparát: 13 Mpx.
  • Přední kamera: 8 Mpx.
  • Operační systém: Android 4.4.2 s alternativní ROM MIUI.
Technické parametry Xiaomi Mi3S Technické parametry Xiaomi Mi3S

Výsledné skóre v testu je 31 432 bodů, což je o něco méně, než bychom od této konfigurace očekávali. Může se ale jednat o testovací prototyp a finální verze zamíří v tomto benchmarku ještě o něco výše. Obecně lze říci, že čip Snapdragon 801 by neměl mít problém dostat se nad 35 000 bodů, takže doufáme v další optimalizace, které budou provedeny před tím, než přístroj půjde do prodeje.

Telefon je v databázi uložen pod kódovým označením LEO a jak můžete vidět, bude důstojným konkurentem letošních špičkových modelů, jakož i odpovědí na OnePlus One. Je také jisté, že model Mi3S bude jakýmsi předvojem k modelu Mi4 který by měl dostat procesor Qualcomm Snapdragon 805 a displej s rozlišením 2K.

Výsledné skóre Xiaomi Mi3S v testu je 31 432 bodů Výsledné skóre Xiaomi Mi3S v testu je 31 432 bodů

Oficiální datum představení telefonu Xiaomi Mi3S zatím nebylo zveřejněno, nicméně na čtvrtek 15. května má Xiaomi připravenou tiskovou konferenci, kde bychom se možná mohli dočkat.

Zdroje: Mobil Telefon, Phone Arena, GizChina, AnTuTu, GforGames.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)