Menu

RED Hydrogen poprvé na veřejnosti: Jedná se o revoluci v telefonech?

Minulý měsíc se z ničeho nic objevilo oznámení nového telefonu RED Hydrogen, za kterým stojí společnost RED. Ta se specializuje na profesionální kamery. Včera jsme se dočkali prvního pohledu na tento telefon a již z těch pár minut jde poznat, že telefon RED Hydrogen se snaží jít úplně jinou cestou.

Telefon RED Hydrogen má mít nejlepší fotoaparát, a to o míle daleko

Že se jedná o něco speciálního, ukazuje i cena, v předobjednávce stojí základní model v přepočtu zhruba 27 500 Kč. Existovat ale bude i verze z titanu, ta bude stát v přepočtu 36 500 Kč. A to jsou ceny bez DPH a navíc ve slevě. Po vydání na trh má jít cena ještě nahoru. Samotný telefon nyní představil známý youtuber MKBHD.

Co tedy má tento telefon přelomového? Společnost se zaměřuje na dvě hlavní věci, ale jak můžete vidět na videu, celý telefon je odlišný od toho, co máme na trhu. První velká novinka oproti konkurenci je v tom, že telefon RED Hydrogen bude mít 5,7” holografický displej. Na informace o této funkci si ještě musíme počkat, půjde ale bez problémů přepínat i na klasické 2D zobrazení.

Druhá přelomová věc je pak fotoaparát. Výrobci dokonce tvrdí, že se máme těšit na kvalitu fotoaparátu, která překoná kompaktní fotoaparáty a digitální zrcadlovky. V kvalitě se telefon má údajně blížit samotným RED kamerám. To se má docílit i díky modulárnosti, na záda telefonu jdou připnout různé moduly, jako třeba u řady Moto Z. Jeden z modulů se ukázal i na videu, v podstatě z telefonu vytvoří poloprofesionální kameru. Samozřejmě na výslednou kvalitu si musíme počkat. Jedno je jisté, takové prohlášení je hodně odvážné a ve výsledku může hodně uškodit.

telefon red hydrogen

RED Hydrogen bude velký telefon

Nejvíce jsme ale mohli na videu vidět design telefonu. Má se jednat o finální podobu, a to včetně materiálů. Na první pohled jde vidět, že telefon bude masivní. Má netradiční rám, který je vytvořen tak, aby se telefon lépe držel v ruce. Vzhledem k velikosti se dá zapomenout na ovládání jednou rukou.

Potěší to, že má stereo reproduktory i 3,5mm jack, nechybí ani speciální tlačítko pro fotografování. Během 30 až 45 dní bychom se měli dočkat oficiálního představení, a to i s holografickým displejem.

Jak se vám líbí vzhled telefonu? Myslíte, že se dočkáme revoluce, nebo to naopak bude propadák?

Zdroj: youtube.com

 

Komentáře

Милан4еха

3.8.2017 9:53

Zase moduly……. pro mě propadak.

JorEL

3.8.2017 9:58

.

coyd

3.8.2017 11:02

No osklivy je teda fest

Tomask.tk

tomask.tk 0

3.8.2017 12:08

Mě se třeba hodně líbí :)

Vladimr_molk18

Vladimír Molík06 -2

3.8.2017 19:25

Uvažovat o tom jestli se mi líbí nebo nelíbí telefon za vic, než 36 litrů, je nejméně ujetost. Nikdy bych si takovej drahej krám nekoupil, poněvadž cena neodpovídá hodnotě výrobku.

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

3.8.2017 19:35

@Vladimir Molik06

Ono bude hlavně záležet na tom, jestli RED dokáže doopravdy splnit to, co slibují. Pokud to dokážou, tak telefon rozhodně nebude předražený. V redakci jsme ale spíše skeptičtí, už jen díky tomu, že se jedná o první telefon této společnosti.

Abkraka_a

AlešA 7

3.8.2017 20:27

Byl matrix telefon proč ne tento:) design se mi líbí, jsem zvědav.. pokud dodrží co říkají(třeba bude modul, tělo zrcadlovky kde tel bude hrát roly úložiště a LCD :D) a dají nový HW proč ne. Snad se dostane i do ČR, snad neskončí u prototypu, snad budou moduly kvalitní a dostupné a bude jich mnoho. Škoda, že neukážou fotky či videa.. Jsem zvědav na porovnání třeba s eos 7D který už má skoro deset let :)
Ono by stačilo aby nokie vzkřísila 1020, S 10x rychlejším snímáním a ostřením.. co si budem povídat dle mě zatím nejlepší fotochip pro mobil. Když porovnám s I7 či s7/8. 1020 měla dobrou hloubku detailů, Jen to brzdil winOS… Dle mě byla nejblíže k zrcadlovkám…

Radon

radon 8

4.8.2017 20:15

Za mne parada, holograficky trimetrovy displej s ovladanim jako v Minority Report a fotak lepsi, nez Fullframe zrcadlovka za pouhych 30 klacku, to je ZADARMO!

Douber

5.8.2017 16:47

Teda to je přímo odporný a revoluce? Tak tomu se musím hlasitě smát! Jako rekvizitu do Star Treku bych to pochopil ale koupit si to, tak za to bych se styděl. Revoluce přijde až někdo vymyslí nový typ baterie a tím nemyslím ty novinářské kachny co čtu posledních 15 let.

RSS (komentáře k článku)