TOPlist

RED Hydrogen poprvé na veřejnosti: Jedná se o revoluci v telefonech?

telefon red hydrogen

Minulý měsíc se z ničeho nic objevilo oznámení nového telefonu RED Hydrogen, za kterým stojí společnost RED. Ta se specializuje na profesionální kamery. Včera jsme se dočkali prvního pohledu na tento telefon a již z těch pár minut jde poznat, že telefon RED Hydrogen se snaží jít úplně jinou cestou.

Telefon RED Hydrogen má mít nejlepší fotoaparát, a to o míle daleko

Že se jedná o něco speciálního, ukazuje i cena, v předobjednávce stojí základní model v přepočtu zhruba 27 500 Kč. Existovat ale bude i verze z titanu, ta bude stát v přepočtu 36 500 Kč. A to jsou ceny bez DPH a navíc ve slevě. Po vydání na trh má jít cena ještě nahoru. Samotný telefon nyní představil známý youtuber MKBHD.

RED Hydrogen Prototype Hands-On!

RED Hydrogen Prototype Hands-On!

Co tedy má tento telefon přelomového? Společnost se zaměřuje na dvě hlavní věci, ale jak můžete vidět na videu, celý telefon je odlišný od toho, co máme na trhu. První velká novinka oproti konkurenci je v tom, že telefon RED Hydrogen bude mít 5,7” holografický displej. Na informace o této funkci si ještě musíme počkat, půjde ale bez problémů přepínat i na klasické 2D zobrazení.

Druhá přelomová věc je pak fotoaparát. Výrobci dokonce tvrdí, že se máme těšit na kvalitu fotoaparátu, která překoná kompaktní fotoaparáty a digitální zrcadlovky. V kvalitě se telefon má údajně blížit samotným RED kamerám. To se má docílit i díky modulárnosti, na záda telefonu jdou připnout různé moduly, jako třeba u řady Moto Z. Jeden z modulů se ukázal i na videu, v podstatě z telefonu vytvoří poloprofesionální kameru. Samozřejmě na výslednou kvalitu si musíme počkat. Jedno je jisté, takové prohlášení je hodně odvážné a ve výsledku může hodně uškodit.

telefon red hydrogen

RED Hydrogen bude velký telefon

Nejvíce jsme ale mohli na videu vidět design telefonu. Má se jednat o finální podobu, a to včetně materiálů. Na první pohled jde vidět, že telefon bude masivní. Má netradiční rám, který je vytvořen tak, aby se telefon lépe držel v ruce. Vzhledem k velikosti se dá zapomenout na ovládání jednou rukou.

Potěší to, že má stereo reproduktory i 3,5mm jack, nechybí ani speciální tlačítko pro fotografování. Během 30 až 45 dní bychom se měli dočkat oficiálního představení, a to i s holografickým displejem.

Jak se vám líbí vzhled telefonu? Myslíte, že se dočkáme revoluce, nebo to naopak bude propadák?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)