TOPlist

RED Hydrogen je mobil budoucnosti s holografickým displejem

RED Hydrogen

Společnost RED je známá hlavně svými profesionálními kamerami, které stojí jak nové auto. Nyní se trochu překvapivě pouštějí i do mobilů. Představili model Hydrogen, který podle specifikací vypadá jak něco z budoucnosti.

RED Hydrogen One nebude levnou záležitostí

Podle prvotních informací, které společnost RED zveřejnila, se můžeme těšit na telefon, který není podobný ničemu, co máme na trhu. Značí to i cena, kdy základní model stojí 1 195 dolarů, což je v přepočtu zhruba 27 500 Kč. Druhá verze s tělem z titanu pak bude stát dokonce 1595 dolarů, což je cca 36 500 Kč. Jedná se o ceny v předobjednávce, v budoucnosti se pak má ještě zvýšit.

Největší změnou u tohoto telefonu najdeme v displeji. Jedná se o 5,7” velký holografický displej. Využívá nano částice a měl by bez problémů umět “přepínat” z 2D, 3D a holografického obsahu. Společnost nedodala bližší specifikace, rozlišení displeje by mělo stačit na 2D obsah v plném rozlišení. Zároveň k holografickému a 3D obsahu nejsou potřeba žádné speciální brýle nebo sklíčka.

hologram na telefonu Hologram v telefonu existuje již dnes. V RED Hydrogen má být bez sklíček

Další změnou, která již není tak unikátní, je modulárnost. K telefonu půjdou přidat další moduly jako třeba u telefonů z řady Moto Z. Systém v telefonu je Android, nicméně jaká verze to bude, ještě není jasné. Trochu s podivem také chybí specifikace fotoaparátu, což je škoda, vzhledem k tomu, že RED se specializuje na profesionální kamery.

Na trh by se měl telefon dostat v prvním kvartále příštího roku. Všechny specifikace a vlastnosti telefonu se však podle společnosti můžou do vydání ještě změnit. Předobjednávky se dají naštěstí kdykoliv zrušit.

Co si myslíte o telefonu Hydrogen? Myslíte si, že RED způsobí revoluci v telefonech?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)