TOPlist

Telefon RED Hydrogen má první modul s názvem Lithium: Využít se dá k natáčení 3D filmů

red hydrogen one modul lithium

Společnost RED, která se normálně zaměřuje na výrobu kamer určených pro profesionální použití. V minulém roce se však dostalo i na jejich první telefon Hydrogen One, který měl přinést revoluci do světa telefonů. Nyní už víme, že se to nestalo a je z něj propadák. I když jak se nyní ukazuje, od počátku byl plánován pro malé množství lidí, kteří se živí točením videí. Společnost totiž nyní připravila první modul pro tento telefon. Jenže i tento modul je „trochu odlišný“, než od toho, co se očekávalo.

RED Hydrogen ONE a modul Lithium společně vytvoří nejlehčí 3D kameru pro profesionály

Pár měsíců po vydání telefonu RED Hydrogen ONE se začíná ukazovat, že nebyl zcela určen pro klasické uživatele, i když se dá normálně koupit v obchodech nebo u operátorů (tedy alespoň v USA). Jeden z hlavních taháků tohoto telefonu měly být speciální moduly. Jenže většina lidí si představovala moduly mnohem menší, než jsme nyní mohli vidět.

RED Hydrogen

Ve skutečnosti se spíše jedná o 3D kameru RED, ke které se připojuje mobilní telefon jako displej. Díky tomu je kamera o něco menší, než klasické RED kamery a zároveň i levnější. Cena nebyla zveřejněna, ale stále se dá očekávat, že v přepočtu bude stát minimálně desítky tisíc Kč. I z tohoto pohledu je to stále technika určená pro profesionály, kteří například natáčí filmy či dokumenty do kin. Navíc se jedná o 3D kameru, což opět zmenšuje počet potencionálních zákazníků. Například někteří YouTubeři využívají pro svá videa RED kamery, jenže 3D videa na YouTube nejsou moc rozšířená a u lidí o ně není zájem. Kompletního odhalení modulu Lithium se dočkáme během tohoto roku.

Sledujete 3D videa pravidelně, dáváte v kině přednost 3D filmům?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)