TOPlist

Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook? (Hlasovačka)

telefon-pocitac-ci-notebook-hlasovacka

Chytré telefony dokážou nahradit celou řadu zařízení – namátkou můžeme jmenovat například navigaci, fotoaparát či budík. Dokázaly ale z českých domácností vytlačit počítač či notebook? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze.

Obsah článku

Co nahrazují chytré telefony?

Chytré telefony s dotykovou obrazovkou mohou nahradit celou řadu výrobků, které jsme ještě v nedávné minulosti používali. Namátkou můžeme jmenovat například CD nebo MP3 přehrávače, kdy místo naditých kapes či pouzder u pasu dnes stačí telefon a sluchátka.

Chytré telefony dnes nahrazují fotoaparátyChytré telefony dnes nahrazují fotoaparáty

Smartphone s jistými kompromisy může zastat roli videopřehrávače, přičemž díky aplikacím zvládne přehrávat nejen lokálně uložený obsah, ale i streamované video nebo filmy uložené na síťovém disku. Nechybí ani podpora více zvukových stop a titulků.

Čím dál úspěšnější je také tažení telefonů v segmentu pořizování fotografií a natáčení videí. Současné nejlepší telefony se mohou celkem bez obav rovnat kvalitám kompaktních fotoaparátů střední třídy a levnějším videokamerám.

Funkce díky aplikacím

Díky aplikacím nás mohou telefony například navigovat. K dispozici jsou programy pro pěší i automobilovou navigaci, které navíc, na rozdíl od svých „krabičkových kolegů“, mohou z internetu získávat informace o uzavírkách, kolonách nebo policejních hlídkách.

Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook?Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook?

Součástí základní softwarové výbavy bývá třeba kalkulačka a v Obchodě Play najdete celou řadu dalších programů, s nimiž vyřešíte i ty nejnáročnější pokročilé a vědecké výpočty. Některé aplikace dokonce umí vyřešit vyfocený příklad.

Chytré telefony mohou zastat roli čtečky, diktafonu, skeneru, herní konzole, ale třeba i dálkového ovladače (pokud jsou vybaveny infračerveným vysílačem). Zastanou roli webkamery, přístroje pro sledování sportovních aktivit a řadu dalších rolí.

Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook?

Je poměrně pravděpodobné, že řadě uživatelů chytrý telefon nahradil počítač nebo notebook. Není už nutné zapínat „velký stroj“ jen proto, abyste se podívali na aktuální zprávy z domova či ze světa, poslali fotku na svou oblíbenou sociální síť, nebo si popovídali s přáteli a rodinou. Většinu těchto úkolů dnes zastane telefon – často i rychleji a pohodlněji.

Otázka pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze tedy zní: nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač/notebook?
[gravityform id=“240″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem se pak můžete rozepsat o tom, v jakých oblastech u vás chytrý telefon nahradil počítač, respektive notebook, a kde naopak využíváte především původní technologie.

Výsledky ankety Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook?Výsledky ankety Nakolik vám chytrý telefon nahradil počítač či notebook?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se s v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jestli uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí. Do ankety se zapojilo celkem 60 účastníků a její výsledky jsou poměrně jednoznačné.

Výsledky ankety Üvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?Výsledky ankety Üvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?

Přesně pro polovinu respondentů není kritérium podpory 5G sítí aktuálně podstatným tématem. Dalších 27 % hlasujících o telefonu s 5G uvažuje, ale ne dříve než za rok. 13 % o mobilu s 5G neuvažuje z jiného důvodu a jen 8 % si hop chce pořídit ještě letos.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)