Uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí? (Víkendová hlasovačka)

uvazujete-o-telefonu-s-podporou-5g-siti

Mobilní sítě páté generace byly jedním z hlavních témat letošního ročníku Mobile World Congressu. S nadsázkou se dá říci, že kdo neměl na stánku „alespoň nějaké 5G“, ten jako by na MWC vůbec nebyl. Jak jsou na tom naši čtenáři? Uvažují o koupi telefonu s podporou 5G sítí? Na to se pokusíme odpovědět v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze.

Obsah článku

Historické okénko

Ač se při zběžném pohledu může zdát, že 5G je žhavou novinkou, opak je pravdou. Počátky této technologie se datují až do roku 2008, kdy byl vytvořen jihokorejský program výzkumu a vývoje mobilních komunikačních systémů 5G.

Jako první zahájili zkušební provoz mobilní sítě páté generace v roce 2014 Japonci ve městě Yokosuka. Na projektu spolupracoval švédský výrobce telekomunikačních technologií Ericsson s největším japonským operátorem  NTT Docomo. Při prvních testech se podařilo dosáhnout přenosové rychlosti 5 Gbps.

Před dvěma roky byla technologie bezdrátového připojení oficiálně pojmenována 5G a dostala vlastní logoPřed dvěma roky byla technologie bezdrátového připojení oficiálně pojmenována 5G a dostala vlastní logo

Téměř přesně před dvěma roky byla technologie bezdrátového připojení oficiálně pojmenována 5G a dostala vlastní logo. Ač se původně předpokládalo, že první zařízení s podporou 5G nepřijdou na trh dříve než v roce 2020, nakonec jsme se jich dočkali už letos.

Kdo nemá 5G, již stojí opodál

Jedním z prvních telefonů, který přichází s podporou 5G, je letošní verze Xiaomi Mi Mix 3, představená na MWC. Pozadu ale nezůstávají ani další významní výrobci – například Samsung už představil svůj Galaxy S10 5G.

Prvním modelem jihokorejského rivala LG s podporou sítí páté generace bude telefon V50 ThinQ. Stejným směrem se ubírá i zajímavý ohebný Energizer Power Max P8100S. Předpokládáme, že telefony s podporou 5G představí v následujících měsících všichni významní výrobci.

Uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?Uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?

Nové technologie pochopitelně nezapadly ani na našem portálu SvětAndroida.cz, kde jsme podrobně popsali vše, co potřebujete vědět o síti nové generace. Kromě toho jsme vám už před dvěma roky prozradili 5 věcí, které byste měli vědět o 5G připojení.

Uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?

Pomalu ale jistě se dostáváme k otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat třeba o tom, jaké vidíte největší výhody technologie mobilních sítí páté generace. Pokud jste odpověděli kladně, prozraďte nám své důvody, kvůli kterým uvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí!

Výsledky ankety Üvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?Výsledky ankety Üvažujete o koupi telefonu s podporou 5G sítí?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze nastolili poněkud kontroverzní téma. Ptali jsme se, co kdyby chytré reproduktory přehrávaly reklamu? Ankety se nakonec zúčastnilo 62 respondentů, kteří mohli vybírat více odpovědí najednou.

Výsledky ankety Co kdyby chytré reproduktory přehrávaly reklamu?Výsledky ankety Co kdyby chytré reproduktory přehrávaly reklamu?

Jednoznačné „Ne!“ řeklo tomuto nápadu 73 % hlasujících. 24 % respondentů by souhlasilo, pokud by reklama odpovídala jejich zájmům. Výměnou za nižší cenu reproduktoru by reklamní sdělení akceptovalo jen 8 % účastníků.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)