TOPlist

Zklamání u Lenova Z5: Bezrámečkový telefon se nekoná, 4TB úložiště také ne (aktualizováno)

telefon lenovo z5 fail

Tak tohle se nepovedlo, Lenovo dlouhé týdny lákalo na bezrámečkový super telefon Lenovo Z5 se super parametry jako je třeba 4TB úložiště. Dnes se telefon oficiálně představil a máme zde jedno z největších zklamání za poslední dobu. Lenovo Z5 ničím nevybočuje oproti jiným telefonům. Pojďme se na specifikace blíže podívat.

Telefon Lenovo Z5 oficiálně představen: Jedná se vůbec o stejný model, na který společnost lákala?

Novinka se může pochlubit 6,2 palců velkým displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. A bohužel má spodní rám a výřez v displeji. Pár dní dozadu se přitom ještě objevovaly rendery bez výřezu a společnost v teaserech žádný výřez neuváděla. Mnozí si také můžou pamatovat na slova od Lenova, že tento telefon má mít poměr stran displeje k tělu telefonu 95 procent. Ve skutečnosti má „jen“ 90 procent.

lenovo z5 ramecek Teaser na Lenovo Z5 a následný render při představení se hodně liší.

Rovnou poběží na Androidu 8.1 Oreo. Slíbena pak byla aktualizace na Android P. Baterie má velikost 3 300 mAh, ale to se nemůže blížit k tomu, aby telefon vydržel 45 dní ve standby režimu, jak se dříve slibovalo.

lenovo z5 predstaveni design

Na zadní straně najdeme duální fotoaparát s 16 MPx, kterému pomáhá umělá inteligence. Selfie kamera má pak 8 MPx. Pokud jde o výkon, tak žádné terno se nekoná. Výkon má na starost Snapdragon 636, který doplní 6GB RAM paměť s 64 nebo 128GB úložištěm. A co se stalo se 4TB úložištěm? Na akci se úložiště ukázalo, ale jako klasický pevný disk do počítače, který byl položen vedle telefonu. Nic s telefonem ale společného nemá. Co dále k tomu dodat…

lenovo z5 android telefon

Pokud vás tento telefon stále zajímá, tak se začíná prodávat v červnu v Číně. A to za cenu v přepočtu 5 200 Kč, verze se 128GB úložištěm pak stojí v přepočtu 7 300 Kč. O dostupnosti na zbylých trzích se momentálně neví.

Aktualizace: K prvním lidem se dostalo Lenovo Z5 a v reálném světe je to ještě horší. I oficiální rendery, které můžete vidět výše neukazují, jak telefon vypadá doopravdy. Ve skutečnosti má mnohem větší rámečky. Tohle se Lenovu vůbec nepovedlo.

Co říkáte na představení Lenovo Z5? Zklamaly vás specifikace telefonu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)