Bezrámečkový mobil Lenovo Z5 se poodhaluje: Design vypadá skvěle

lenovo z5 mobil bezrameckovy displej

Už příští týden se oficiálně představí bezrámečkový mobil Lenovo Z5. Viceprezident společnosti Lenovo už několik týdnů aktivně zásobuje sociální sítě různými náčrtky a lákadly na tento telefon. Nyní jsme se však dočkali renderu, který ukazuje bezrámečkový telefon v plné kráse.

Bezrámečkový mobil Lenovo Z5 se představí již 5. června

Rendery ukazují bezrámečkový mobil s malým rámečkem na spodní straně, kde se uprostřed nachází selfie kamera a pravděpodobně i senzory. Na displeji také není žádný výřez. Novinka spíše připomíná řadu Xiaomi Mi Mix, akorát s tím rozdílem, že by displej měl zabírat více přední strany. Sluchátkový reproduktor je pravděpodobně pod displejem, podobně jako to měla první generace Mi Mix. Displej na přední straně by měl u Lenovo Z5 zabírat 95 procent.

Pokud se tyto informace potvrdí, tak by se mělo jednat o první bezrámečkový telefon. Lenovo dokonce předběhne jinou čínskou společnost Vivo, která na veletrhu MWC ohromila konceptem Vivo Apex. Nedávno společnost oznámila, že se telefon brzy odhalí v podobě určené pro trh a půjde do prodeje. Jenže odhalení Vivo telefonu přijde až za dva týdny, Lenovo jej tak o týden předběhne.

lenovo z5 predstaveni

V zahraničí už se spekuluje, že to je začátek konce výřezu v displeji. Ostatně výřez není něco, co by výrobci vyloženě v telefonech chtěli. Jde jen o přechod mezi klasickými displeji s rámečky a skutečně bezrámečkovým řešením. Důvodem je to, že technologie pro tvorbu bezrámečkového displeje je stále hodně drahá pro použití v telefonech. I proto se očekává poměrně vysoká cena u tohoto Lenovo Z5, případně i u Vivo Apex.

Jak se vám líbí tento design Lenovo Z5?

Zdroje: theverge.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)