TOPlist

Těchto 10 aplikací nejvíce zatěžuje systém Android

system android aplikace zatez systemu

Avast si připravil aktualizovaný žebříček aplikací, které nejvíce zatěžují systém Android. Na základě z tří milionů Android zařízení odhalil, které aplikace ve třetím čtvrtletí loňského roku uživatelům spotřebovávají nejvíce systémových zdrojů, ať už při aktivním používání, nebo pokud pouze běží na pozadí. Pojďme se na žebříček podívat blíže.

Nejvíce zatěžují systém Android Samsung a Google aplikace

Už z minulých žebříčků víme o tom, že některé Samsung a Google aplikace na tom nejsou zrovna nejlépe. Aplikacím, které se automaticky spustí při zapnutí zařízení a běží na pozadí, vévodí AllShare od Samsungu, který je následován aplikací ChatON Voice & Video Chat rovněž od korejské společnosti. Na třetím místě je pak Google Play Music. A v podstatě i na zbylých sedmi místech, se střídají aplikace Googlu a Samsungu.

aplikace pozadi zatezuji system android 2017 Top 10 aplikací, které nejvíce zatěžují Android, když běží na pozadí.

Pokud jde o aplikace, které nejvíce zatěžují systém Android během používání, tak opět zvítězila aplikace od Samsungu. A to konkrétně Samsung WatchON, na druhém místě najdeme Google dokumenty. V tomto žebříčku už jde vidět větší variace, najdeme zde například SHAREit, Flipboard, Clean Master nebo Adobe Acrobat Reader.

aplikace aktivni zatezuji system android 2017 Top 10 aplikací, které nejvíce zatěžují Android během aktivního používání.

Dostalo se i na známé aplikace sociálních sítí. Facebook, Spotify a Instragram zabírají nejvíce místa v úložišti. Facebook, Instagram a Google Talkback čerpají také nejvíce datZ aplikací, které aktivují sami uživatelé, nejvíce baterie spotřebovává Beaming Service od Samsungu, Samsung WatchOn a Netflix.

Důvodem, proč jsou Samsung aplikace tak vysokou je i v tom, že devět z deseti uživatelů operačního systému Android má zařízení Samsung a většinou starší jak dva roky. Většina si asi pamatuje, co před několika roky vyváděl Samsung se svou nadstavbou TouchWiz. Studie společnosti Avast zahrnuje data za období červenec – září 2017 a zabývá se pouze aplikacemi, které jsou k dispozici na Google Play a mají minimálně 50 tisíc stažení.

Používáte často některou z těchto aplikací? Všímáte si nějakých problémů?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)