Menu

Swiftkey obdržel velkou aktualizaci. Přidává lištu s mnoha funkcemi

Microsoft představil první velkou aktualizaci pro klávesnici Swiftkey, kterou koupil v roce 2016. Klávesnice přechází na verzi 7.0, hlavní novinkou je lišta, se kterou přichází mnoho nových funkcí. Co všechno Swiftkey 7.0 přináší?

Swiftkey 7.0 vylepšuje oblíbenou klávesnici o několik novinek

I když se Swiftkey pod Microsoft přesunul už v roce 2016, tak jsme za tu dobu nemohli vidět nějakou velkou aktualizaci s většími novinkami. To se mění s vydáním Swiftkey 7.0.

Hlavní novinkou je lišta v horní části klávesnice. V ní se nachází rychlý přístup k dalším funkcím, podobně jako to můžeme vidět například u klávesnice Gboard od Googlu. Lišta u Swiftkey přináší rychlý přístup například k nálepkám, GIF obrázkům, schránce, rychlému nastavení a brzy se dostane na možnost sdílení polohy či podporu kalendáře.

novinky swiftkey 7.0

Microsoft také připravuje speciální balíčky nálepek, které budou ve Swiftkey dostupné. Pomocí podpory lokace budou moct uživatelé rychle sdílet, kde se napříkald zrovna nachází. Prozatím tato funkce bude zapnutá pouze pro USA a Indii. U podpory kalendáře zase budou moct například rychle posílat schůzky. Tato funkce už bude dostupná pro všechny státy.

SwiftKey Keyboard
SwiftKey Keyboard
Developer: SwiftKey
Price: Free

Jak se vám líbí nová aktualizace pro Swiftkey?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Radomil_bene

Radomil Beneš 0

18.3.2018 15:35

Abych se přiznal, moc se mi aktualizace nelíbí. Swiftkey jsem vždycky považoval za nejlepoší klávesnici pro Android s predikcí slov, ale v poslední době na sebe nabaluje další a další podle mě zbytečné funkce. Obávám se, aby se z ní jednou nestal obrovský pomalý kolos.
Zajímalo by mě třeba, kdo při psaní běžného textu využije např. animované GIFy. Programy, které tyto GIFy asi využijí nejvíce, už je mají vestavěné v sobě, nemusí být součástí klávesnice.
Jediné, co oceňuji na aktualizaci, je rozšířená schránka.

Aleshm

4

19.3.2018 8:58

No zatím to vypadá, že to bobtná podobně, jako GBoard (Google keyboard). Dřív to bývala malá rychlá klávesnička se psaním tahem. Dnes je v tom integrovaný překladač a vyhledávač Google, Gify, nálepky samozřejmě. No plno pitchovin, co většina lidí nevyužije a ani neví, že tam jsou. Poslední verze má 20 mega nerozbalené apk.

Jasně, mobily mají dnes gigové paměti i úložiště a rychlé procesory. Ale Unix (Android není nic jiného než linuxový kernel s vrstvou javy) byl vždycky proslulý tím, že na každou 1 operaci byl malý program a na jinou další. Když bylo potřeba komplexnější úlohu, spojovaly se jedotlivé programy třeba rourou. Pojmenivaná nebo nepojmenovaná roura. Pojmenovaná byl soubor, nepojmenivaná, datová struktura v paměti. Do té na jedné straně tekl výstup z aplikace a na druhé straně jiná appikace výstup z roury četla a výstuo své operace buď sypala do další roury k dalšímu zpracování nebo do souboru nebo na standardní výstup, tedy na terminál. Proč teda ta jednoúčelnost a jednoduchost nezůstane?

Klávesnice jen na psaní a jednoduché emoji. Nic víc. Pokud chce někdo nálepky a gify, kalendář, vyhledávání, překladač, ať si na to spustí samostatnou utilitu. Ano, těm co to potřrbují, občas poběží na pozadí až 5 dalších programů. Ale proč já mám mít obrovskou klávesnici a zaplácnout s ní půl paměti pokaždé, i když zas:rané Gify ani nálepky nikdy nevyužiju?

A pak mám klávesnici, která má nálepky a Hangozts má nálepky a Skype má v sobě nálepky a jakýkoli další chat má v sobě nálepky.

RSS (komentáře k článku)