Menu

Půlroční výdrž chytrých hodinek? Díky společnosti Swatch již možná brzy

Chytré hodinky se potýkají s řadou porodních bolestí. Jeden z velkých neduhů, který řadu zájemců odrazoval, a sice vzhled, se již některým společnostem u svých produktů podařilo vyřešit, a na trh se tak dostalo hned několik designově opravdu povedených modelů – byť pro mnohé uživatele zůstávají klasické hodinky stále nepřekonatelné. Hlavním argumentem odpůrců těchto nositelných chytrých zařízení je však jejich velmi nízká výdrž na baterii, která se v lepších případech pohybuje okolo dvou až tří dní na jedno nabití. Tohoto problému si je vědoma například švýcarská společnost Swatch, která se zabývá nejen výrobou tradičních hodinek, ale právě i baterií pro ně. Ta již pracuje na speciální baterii určené právě do chytrých hodinek.

 Swatch

Tato nová baterie by měla, dle slov CEO společnosti Nicka Hayeka, zajistit chytrým hodinkám výdrž na jedno nabití až 6 měsíců. Hayek předpokládá, že se právě z této nové baterie stane největší konkurenční výhoda na trhu s chytrými hodinkami. Swatch zatím sice v nabídce nemá žádné ryze chytré hodinky, nicméně přednedávnem představila například hodinky Touch Zero s integrovanými fitness funkcemi speciálně pro hráče volejbalu.

Swatch Touch Zero

Swatch Touch Zero

První hodinky s novou “revoluční” baterií by se na trhu měly objevit již příští rok. Nám tak nezbývá než čekat, zda Swatch svým slovům dostojí a i tento nový typ baterie neskončí v propadlišti dějin, jako již mnoho podobných projektů před ním.

Koupili byste si některé ze současných chytrých hodinek? Co je pro vás jejich největším negativem?

Zdroj: Engadget.com.

 

Komentáře

greenhorn

greenhorn

7.5.2015 12:23

ty asi nebudou mít android wear :D to já raději jednou za tři dny si hodinky dám na hodinu do elektriky a je. Můžu na nich aspoň psát sms, prohlížet net nebo psát si poznámky.

Adamantium

Adamantium

7.5.2015 12:48

Tak každý má jiné priority. Já bych si nikdy nepořídil hodinky s výdrží jednotek dnů, i kdyby byly s vodotryskem..

BackPa

BackPa

7.5.2015 12:58

Výdrž mi ani tak nevadí jako cena. Aneb dát za hodinky tolik, co za slušný telefon, když je to vlastně jenom prodloužená ruka telefonu a ušetří mi to 3 vteřiny času, kdy se kouknu na notifikaci na nich, místo vytažení tel. z kapsy, mi příjde zatím jako nesmysl. Ta výdrž je až na druhém místě. Až budou tak kolem 3k, tak pak si je koupím.

jenja

jenja

7.5.2015 13:06

Android Wear naprosto nedoporučuji, trvá hodiny až dny, než je systém pro vás poloužitečný
je to nehloupější systém, co jsem kdy viděl – hloupí designéří v Googlu evidentě vyhráli místo lidí, co něco ví o ergonomii
pokud chce někdo z Androd Wear udělat užitečný nástroj, musí nainstalovat aplikaci podobnou WatchMaker

LukeCZ

LukeCZ

7.5.2015 13:21

Odrazuje mě hlavně spousta zbytečností, kterými jsou současná většina hodinek prolezlá. Nesportuju, jsem zdráv a na noc si hodinky odkládám, takže všechny ty health funkce a monitory spánku a dalších volovin jsou mi k ničemu. Přitom notifikace z telefonu bych fakt ocenil. Cogitowatch mi zase připadají až moc mohutné a recenze jsou nic moc. V ČR je snad ještě nikdo seriózně netestoval. Uvažuju teď nad hodinkami od Alcatelu, hlavně kvůli nízké ceně, za necelé tři litry vypadají luxusně.

bassaq

bassaq

7.5.2015 14:01

zajimalo by me kdy v redakci zjistite ze existuji i hodinky pebble s vydrzi 5-10 dni, bezne se pohybuji mezi sesti-sedmi dny… ;)

anonforever550

anonforever550

7.5.2015 14:45

Chytré hodinky jsou mi k ničemu. Normlní vydrží až přes 2 roky a pořád mě jedou už 2 roky a třetí měsíc :D.

anonforever550

anonforever550

7.5.2015 14:46

Chybka 2 roky a 5 měsíců :). Už mě jedou a ještě se nezastavily.

anonforever550

anonforever550

7.5.2015 15:08

To už i Samsung E1120 je lepší než chytré hodinky. Má jako strašný zvuk ale je 2x tak hlasitější než ostatní mobily. Takže audio MP3 asi na něm těžko přehraju :D. Ale z kapsi v pouzdře ho v pohodě uslyšíte a hodinky od 5 tisíc Kč? To si jako děláte srandu! Ušetří 5 sekund :D. A na hodinkách psát sms, dívat se na net a psát poznámky je úplná blbost :D. To se akorát slepačíte.

greenhorn

greenhorn

7.5.2015 15:16

kdo nevyzkouší nepochopí natož těžko může hodnotit a kritizovat. Za mě hodinky s android wearem s gps a nfc a vydrží tři dny jsou bomba věc. Sony sice moc nemusím, ale hodinky mají nejlepší.

jablecnik

jablecnik

7.5.2015 17:19

Kdy uz konecne pochopite ze vydrz 1 den je mnohem lepsi nez tyden? Alespon se naucim nabijet kazdej den a nemusim pocitat jestli je ted druhy nebo treti den.

dunco

dunco

7.5.2015 20:57

Anonforever :ty jsi úplně mimo, mám Sony Smartwatch 2 a jsem naprosto spokojen, jak můžeš porovnávat normální hodinky a chytré hodinky. Prober se.

Petr

Petr

7.5.2015 22:28

Motáte hrušky a jabka dohromady. Tady jde o “chytré hodinky!”. Pokud někdo tyto nepotřebuje, proč sem vůbec něco píše!!? Chápete vůbec, o čem je tu řeč?
LukeCZ: hodinky od Alcatelu už mám objednané!! Vypadá to na celkem luxus za dobré peníze. Osobně asi využiju jen notifikace, hlavně vibrace, telefon v práci totiž vůbec neslyšim. Měl jsem “pásek z číny”, za 350K, vibroval perfektně, jméno volajícího, ale bohužel nevydržel. Pak jsem koupil Cookoo, ty ale vůbec (skoro) nevibrovaly.

LukeCZ

LukeCZ

8.5.2015 10:29

Petr:
Super, tak prosím napiš potom pár řádek, jaké ty Alcately jsou, taky bych do nich šel ;-)

CerVus

CerVus

8.5.2015 12:01

No jako největší negativum chytrých hodinek vidím v tom, že to jsou stále hodinky. Takže je to naprosto zbytečná věc, která se jen plete na zápěstí. Pokud ale přijdou s něčím co bude lehké, mít to fitness funkce a ideálně bude schopné i přijímat hovory bez nutnosti mít u sebe telefon, tak proč ne.

Dawe

Dawe

8.5.2015 12:18

Osobně jsem vyzkoušel Vivosmart a sonsy SWR30. Vyhrálo Sony. Je to lehké na ruce, perfektní notifikace a slušná výdrž. Vzhledem k tomu, že mívám kolem 20-50 hovorů denně, tak už netahám telfon z kapsy pokaždé, ale mrknu na ruku, kdo prudí a podle toho se zařídím, telefon má vypnutý zvuk neustále a je klid i pro ostatní. Fitness funkce moc nevyužívám, ale i tak je zajímavé se po měsící zpět podívat na souhrny spánku, chůze , času v autě apod… Je to spíše zajímavost. Nicméně hodinky jsem více než 12 let nenosil a teď jsem s tímto spokojený. Joa to ještě nevyužívám možnost přímo s hodinkami telefonovat, to mi přijde dost ulítlé :-) Každopádně doporučuji, spolehlivé. lehké a super notifikace.

Petr

Petr

9.5.2015 1:24

CerVus: Takže opět: nejedná se o hodinky, ale o CHYTRÉ HODINKY! Takže to nejsou “STÁLE JEN HODINKY!” To že zobrazují i čas, je doplňková funkce! Primárně jsou určeny k úúúúplně k něčemu jinému, než zobrazování času! Koukám, že nemá cenu tohle někomu vysvětlovat.
LukeCZ: pořád posouvaj datum dodání, ale dám vědět, až budou doma!

mark

mark

9.5.2015 14:34

Petr: Mylis se. Chytre HODINKY jsou stale HODINKY. Tak jako chytra TV je stale TV, rozumis?

Shupa

Shupa

11.5.2015 9:44

Tak jako chytrý telefon, je pořád jenom Telefon… :-D

RSS (komentáře k článku)