Půlroční výdrž chytrých hodinek? Díky společnosti Swatch již možná brzy

SWATCH titul

Chytré hodinky se potýkají s řadou porodních bolestí. Jeden z velkých neduhů, který řadu zájemců odrazoval, a sice vzhled, se již některým společnostem u svých produktů podařilo vyřešit, a na trh se tak dostalo hned několik designově opravdu povedených modelů – byť pro mnohé uživatele zůstávají klasické hodinky stále nepřekonatelné. Hlavním argumentem odpůrců těchto nositelných chytrých zařízení je však jejich velmi nízká výdrž na baterii, která se v lepších případech pohybuje okolo dvou až tří dní na jedno nabití. Tohoto problému si je vědoma například švýcarská společnost Swatch, která se zabývá nejen výrobou tradičních hodinek, ale právě i baterií pro ně. Ta již pracuje na speciální baterii určené právě do chytrých hodinek.

  Swatch

Tato nová baterie by měla, dle slov CEO společnosti Nicka Hayeka, zajistit chytrým hodinkám výdrž na jedno nabití až 6 měsíců. Hayek předpokládá, že se právě z této nové baterie stane největší konkurenční výhoda na trhu s chytrými hodinkami. Swatch zatím sice v nabídce nemá žádné ryze chytré hodinky, nicméně přednedávnem představila například hodinky Touch Zero s integrovanými fitness funkcemi speciálně pro hráče volejbalu.

První hodinky s novou “revoluční” baterií by se na trhu měly objevit již příští rok. Nám tak nezbývá než čekat, zda Swatch svým slovům dostojí a i tento nový typ baterie neskončí v propadlišti dějin, jako již mnoho podobných projektů před ním.

Koupili byste si některé ze současných chytrých hodinek? Co je pro vás jejich největším negativem?

Zdroj: Engadget.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)