Microsoft začne prodávat telefon Surface Duo v Evropě. Chystá se i řada vylepšení pro aplikace

microsoft surface duo v evropě

První Surface telefon vyšel v září 2020, jenže jeho dostupnost byla značně omezená. Pokud jste o něj měli zájem, museli jste jej objednat z USA. Nyní konečně Microsoft oznámil dostupnost na dalších trzích. Konkrétně zanedlouho vychází Surface Duo v Evropě a v Kanadě. Potvrzení přišlo přímo ze stránek Microsoftu, kde jsme se také dozvěděli o několika aplikacích, které plně využijí duální displej.

Surface Duo v Evropě vychází v roce 2021. Stále přitom využívá Snapdragon 855

Microsoft volí u Surface produktů poměrně odlišnou strategii. Vidět to můžeme nejen u notebooků, ale také u prvního telefonu Surface Duo. Zatímco klasičtí výrobci Android telefonů se do svých zařízení snaží vpasovat ty nejnovější možné součástky, tak Microsoft bez problémů vydal Surface Duo s dva roky starým čipsetem.

Zatímco na jaře 2021 uvidíme i v Evropě telefony s čipsetem Snapdragon 888, tak Microsoft nově začne nabízet Surface Duo se Snapdragonem 855. I z toho vyplývá, že telefon je určen hlavně skalním fanouškům Microsoftu, anebo těm, kteří rádi experimentují s netradičními výrobky.

Rovněž se nedá očekávat nižší cena, ale naopak za tento netradiční kousek si značně připlatíme. V USA se prodává za částku 1400 dolarů, v přepočtu bez DPH tak cca 30 tisíc Kč. Detaily o evropské ceně nejsou v tuto chvíli známé, očekává se však prodejní cena kolem částky 1400 eur, v přepočtu tedy 36 700 Kč. Prodej bude zahájen ve Velké Británii, Francii a Německu.

Microsoft Surface Duo | A new way to get things done​

Microsoft Surface Duo | A new way to get things done​

Ve stejné tiskové zprávě také Microsoft oznámil, že společně s vývojáři z ByteDance připravili vylepšenou verzi aplikace TikTok, která plně využívá dva displeje Surface Duo. Novinky se také chystají do aplikace Microsoft Teams. Celou řadu novinek bychom se měli dozvědět v prvním čtvrtletí roku 2021, kdy Microsoft láká na odhalení většího množství novinek.

Líbí se vám Microsoft Surface Duo?

Zdroje: gsmarena.com, blogs.windows.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)