Srovnání špičkových fotomobilů. Který fotí a natáčí nejlépe?

srovnani fotomobilu fototest samsung huawei honor xiaomi apple

Dnes se zaměříme na srovnání fotomobilů. A to rovnou na osm špičkových modelů. V testu jsou hlavně Samsung Galaxy telefony, ale také Apple iPhone XS (recenze), Honor View 20, Huawei Mate 20 Pro anebo Xiaomi Mi Mix 3. Příště už se můžete těšit na žhavé novinky včetně Huawei P30 Pro a Xiaomi Mi 9. Který z telefonů je na tom tedy nejlépe?

Nastavení telefonů ve fototestu

Většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů v tomto fototestu byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Na závěr ještě zmíníme, že nebyl používán žádný speciální noční režim.

LG G7 ThinQ fotografování

Fotoaparáty v testovaných telefonech

Seznam telefonů Fotoaparát
Samsung Galaxy S10+ 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4)
Samsung Galaxy S10e 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2)
Samsung Galaxy S9+ 12 MP (F/1,5+F/2,4), 12 MP (F/2,4)
Samsung Galaxy S8 12 MP (F/1,7)
Huawei Mate 20 Pro 40 MP (F/1,8), 20 MP (F/2,2), 8 MP (F/2,4)
Xiaomi Mi Mix 3 12 MP (F/1,8), 12 MP
Apple iPhone XS 12 MP (F/1,8), 12 MP (F/2,4)
Honor View 20 48 MP (F/1,8), TOF 3D

Srovnání fotomobilů řady Samsung Galaxy vs Mate 20 Pro vs Mi Mix 3 vs iPhone XS vs View 20

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků se zvětšením.

Mega fototest Samsung Galaxy, Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi Mi Mix 3, Apple iPhone XS a Honor View 20

Mega fototest Samsung Galaxy, Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi Mi Mix 3, Apple iPhone XS a Honor View 20

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Závěr fototestu telefonů Samsung Galaxy, Mate 20 Pro, Mi Mix 3, iPhone XS, View 20

A jak teda výsledky tohoto mega fototestu vidíme v redakci my? Začneme u videa, kde už nějakou dobu platí, že při dobrých světelných podmínkách jsou rozdíly minimální. Obzvlášť pokud stojíte na místě. Rozdíly jsou hlavně, jakmile se s telefonem začnete hýbat a stabilizace se musí dát do práce. Z tohoto pohledu je na tom nejlépe Apple iPhone XS (za zapůjčení děkujeme společnosti Mobil Pohotovost) a Samsung Galaxy S10 (recenze). Naopak nejhůře dopadl Xiaomi Mi Mix 3 (recenze).

U nočních videí a fotografií jsou rozdíly znatelné hlavně podle barev. Všimnout si můžete, že Samsung má více saturované (sytější) barvy, které jdou do žlutějších odstínů. Vrchní řada telefonů nemá tak saturované a výrazné barvy. Po stránce detailů jsou na tom nejlépe Huawei Mate 20 Pro (recenze) a Samsung Galaxy S10.

Obecně se dá ale povědět, že nejlépe nám z testovaných telefonů vychází Samsung Galaxy S10. A to díky dobře fungujícímu HDR režimu. Selfie fotografie jsou u Android telefonů hodně podobné. Naopak si můžete všimnout, že iPhone XS má nejvíce šumu.

Kdo je podle vás v tomto srovnání fotoaparátů vítězem?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)