TOPlist

Srovnání fotoaparátu Samsung Galaxy Note 9 vs. Note 8 vs. Galaxy S9+

srovnani fotoaparatu samsung galaxy note 9 vs note 8 vs galaxy s9 plus

Zaujala vás královská řada Samsung Galaxy Note a plánujete koupi některého telefonu? Tak to by se vám mohlo hodit naše srovnání fotoaparátu Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 8 a Samsung Galaxy S9+. Fotoaparáty u Samsung mobilů patří už dlouhé roky vždy k tomu nejlepšímu. Dnes jsme se rozhodli postavit proti sobě tři poslední vlajkové modely této korejské společnosti. Dokážou výsledky fototestu překvapit?

Jaký vlajkový model Samsung fotí a nahrává nejlépe?

V dnešním srovnání fotoaparátu se podíváme na vlajkové modely společnosti Samsung. Nejstarší testovaný mobil je Samsung Galaxy Note 8 (recenze). Šlo o první telefon této řady, který používal duální fotoaparát. Hlavní 12 MPx fotoaparát má světelnost F/1,7, nechybí ani podpora optické stabilizace obrazu, sekundární fotoaparát má 12 MPx a světelnost F/2,4. Už i tento telefon dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení. Nechybí dvakrát optický zoom.

[aps_product_sz id=“448783″]

Samsung Galaxy S9+ (recenze) už se mírně liší. Plus verze má rovněž duální fotoaparát. První fotoaparát má 12 MPx, novinkou je variabilní clona F/1,5 a F/2.4. Nahrávání videa už dokáže ve 4K rozlišení a 60 FPS. Sekundární fotoaparát má 12 MPx a světelnost F/2,4, nechybí dvakrát optický zoom.

[aps_product_sz id=“485914″]

Samsung Galaxy Note 9 (recenze) je posledním vlajkovým modelem od Samsungu. Fotoaparát je v podstatě identický jako u výše zmíněného Galaxy S9+. První fotoaparát má 12 MPx, novinkou je variabilní clona F/1,5 a F/2.4, sekundární fotoaparát má 12 MPx a světelnost F/2,4 s dvakrát optickým zoomem. Nahrávání videa už dokáže ve 4K rozlišení a 60 FPS

[aps_product_sz id=“490024″]

Srovnání fotoaparátu Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 vs. Galaxy S9+

Který Samsung telefon natáčí nejlepší videa?

Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 vs. Galaxy S9+ – Test kvality videa – SvetAndroida.cz

Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 vs. Galaxy S9+ - Test kvality videa - SvetAndroida.cz

Fototest Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 vs. Galaxy S9+ – zhodnocení

Samsung si již několik let udržuje u fotografií hodně saturované barvy, to platí i u těchto testovaných fotomobilů. Je to i takové znamení, kterým se Samsung telefony můžu chlubit a je jasně vidět, že to je jedna firma. Pokud ale srovnáme celkově všechny fotografie, tak jsou na tom všechny tři telefony hodně podobně. A to tak, že mezi Samsung Galaxy S9+ a Samsung Galaxy Note 9 nevidíme žádné rozdíly v kvalitě fotoaparátu. Novinka Note 9 by měla být vylepšena o AI, v reálném použití to ale moc nepoznáte.

Obzvlášť ve dne jsou fotografie téměř identické. Ve zhoršených světelných podmínkách jsou vidět malé rozdíly hlavně u Note 8, a to díky tomu, že nemá variabilní slonu se světelností F/1,5. U fotografií Note 8 jde vidět trošku více šumu.

U videí už jde vidět větší rozdíl, kde starší Note 8 nemá ty poslední technologie. Stabilizace obrazu je u Galaxy Note 8 ještě taková „neohrabaná“. U kvality platí to stejné, jako u fotografií. Mezi Galaxy Note 9 a Galaxy S9+ v podstatě nevidíme rozdíl. Jak to tedy zakončit? Posun ve fotografiích a kvalitě videa za poslední rok není moc velký. Pokud se mezi těmito telefony rozhodujete podle srovnání fotoaparátu, tak rozhodně neuděláte chybu i se starším Note 8. Má jen mírně horší stabilizaci a trochu více šumu, jinak jde stále o špičkový fotomobil.

Jak to vidíte vy? Fotky ze kterého Samsung telefonu vám přijdou nejlepší?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)