Spotify má nový způsob objevování nových interpretů a skladeb

Spotify aplikace doporučování obejvování náhledy

Jednou z nejlepších vychytávek hudební a podcastové platformy Spotify je dlouhodobě schopnost doporučovat další zpěváky, zpěvačky, kapely či skladatele na základě toho, co již uživatel poslouchá. Objevování nových interpretů na základě doporučení či automatického plnění playlistu je věc, kterou od světové jedničky postupně okoukaly mnohé další platformy. Ani Spotify však neusíná na vavřínech a hledá další způsoby, jak tuto oblast zlepšit.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Služba v aplikaci zavádí nový způsob objevování skladeb a umělců, který využívá formát zpopularizovaný TikTokem. Na domovské obrazovce se brzy objeví vertikálně rolovací kanál, který uživatelům umožní listovat hudbou, ukládat ji a sdílet. Stejně jako na TikToku slouží kanál k automatickému přehrávání obsahu, který poskytuje rychlé náhledy na skladby a seznamy skladeb, aniž by uživatele nutil ponořit se do nich naplno.

Tyto “náhledy” (v češtině to v této souvislosti zní ještě divněji než anglické previews) budou dostupné nejen u hudby, ale také v sekcích Podcasty a Audioknihy. Na své si tak přijdou i fanoušci mluveného slova, kteří by rádi prozkoumali další podobné pořady. To platí i u knih.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které zajímavé interprety jste objevili díky Spotify?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)