Vzpomínáte na Clubhouse? Spotify to vzdává s jeho klonem

Spotify Live aplikace konec ukončení Clubhouse

I když se to může zdát téměř neuvěřitelné, nyní v dubnu uběhnou již tři roky od doby, kdy byla spuštěna aplikace Clubhouse. Svého času pravděpodobně nejžádanější a nejhledanější služba na světě, která se svezla na době lockdownů a o jejíž místnosti s audio pokecem byl obrovský zájem, zmizela z oblasti zájmu stejně rychle jako do něj vletěla. V době své největší slávy motivovala i mnohem zavedenější aplikace a služby k o kopírování stejné komunikace. Zkusilo to i Spotify, které nyní oficiálně umrtvuje aplikaci Spotify Live. Po obřích investicích.

Spotify Live
Spotify Live

V roce 2021 společnost Spotify koupila za 57 milionů eur (cca 1,3 miliardy Kč) společnost Betty Labs, která tehdy vyvíjela Locker Room – živou diskusní audio platformou především pro sportovní přenosy. Aplikace byla v červnu 2021 znovu spuštěna jako Spotify Greenroom. Jako kopie Clubhouse byla plná audio pořadů v reálném čase na různá témata, jako je sport, životní styl a zábava. V dubnu loňského roku začal zájem o živé zvukové vysílání klesat a společnost Spotify přejmenovala Greenroom na Spotify Live. O další rok později Spotify Live končí.

“Po období experimentů a poznatků o tom, jak uživatelé Spotify pracují s živým zvukem, jsme se rozhodli ukončit provoz aplikace Spotify Live. Jsme přesvědčeni, že interakce mezi fanoušky a tvůrci živých vystoupení má v ekosystému Spotify budoucnost, nicméně na základě našich poznatků již nemá smysl ji používat jako samostatnou aplikaci,” uvedl mluvčí Spotify pro server Music Ally. Dá se předpokládat, že podobná funkce bude dál v hlavní aplikaci a někteří mluvčí se budou věnovat podcastům.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc jste se vezli na vlně Clubhouse?

Zdroj: musically

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)