Přívěsek Galaxy SmartTag: I Samsung už se pouští do hledání cenností

specifikace Samsung Galaxy SmartTag

Na pár hodin staré online konferenci Unpacked January 2021 představil Samsung nejen novou vlajkovou řadu telefonů Galaxy S21 a sluchátka Galaxy Buds Pro, ale také jeden úplně nový produkt. Takový, který v jeho portfoliu zatím chyběl. Korejská firma se rozhodla vyrábět a prodávat sledovací Bluetooth přívěsky. Na trh tak míří novinka Samsung Galaxy SmartTag, jejíž specifikace si teď projdeme.

Galaxy SmartTag: Tag it. Find it. Simply smart. | Samsung

Galaxy SmartTag: Tag it. Find it. Simply smart. | Samsung

Základem lokačních schopností přívěsku je Bluetooth (BLE), nicméně při komunikaci s ostatními zařízeními, tedy hlavně telefony, spoléhá na nedávno představené softwarové prostředí SmartThings Find. Z toho důvodu je malý pomocník odkázaný pouze na Galaxy telefony. A to s Androidem 8.0 a novějším. V kombinaci s nimi má ale širokou škálu využití. Můžete jej pověsit na klíče, cennosti, zavazadlo či obojek mazlíčka a pak jej spolehlivě najít třeba i na 120 metrů. Případně k hledání na libovolnou vzdálenost anonymně využít ostatní telefony se SmartThings Find jako “sondy”. Mimo to umí přívěsek v opačném gardu spustit hledací signál na mobilu a taky je možné ho použít jako tlačítko pro ovládání funkcí v chytré domácnosti.

Mezi hardwarové specifikace přívěsku Samsung Galaxy SmartTag patří rozměry 39 x 39 x 9,8 mm, ochrana IP53 proti prachu a vodě a několikaměsíční výdrž baterie. SmartTag bude na českém trhu ke koupi od 29. ledna 2021 za 899 Kč. Nejprve pouze v černé a v druhé polovině února pak i ve světle béžové barvě.

Využili byste takového pomocníka?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)