Samsung spustil službu, se kterou mobil nebo hodinky najdete levou zadní

SmartThings Find

Jak často se dostáváte do situace, že zoufale naháníte telefon, sluchátka, hodinky nebo třeba tablet? A jak dlouho je případně hledáte? Často záleží na tom, jestli při pátrání využijete dostupné softwarové a lokalizační technologie, nebo hledáte jen za pomoci vlastní paměti a zraku. Jihokorejský Samsung nyní globálně přichází se systémem SmartThings Find, který významně usnadní hledání jeho Galaxy přístrojů. Nová funkce povýší pátrání po elektronice na novou úroveň a vhodně doplní třeba i klasický Android nástroj pro hledání telefonu.

Novinka je založená primárně na kombinaci technologií Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-wideband (UWB). Nalezení přístrojů pomáhá i zvuková signalizace, ale také mapy, a dokonce rozšířená realita neboli AR. K využití funkce Find stačí registrace v Samsung aplikaci SmartThings. Zařízení v krátké vzdálenosti mohou buď pískat, nebo vás k nim navede samotná aplikace promocí šipek v rozšířené realitě.

Systém je funkční dokonce i v případě, kdy je produkt v režimu offline. Dají se totiž využít zařízení ostatních uživatelů aplikace k hledání v okruhu jejich Bluetooth signálu. Pochopitelně bez toho, aby kdokoli jiný o vašem zařízení věděl. Doposud měla funkce cca 6 milionů uživatelů díky zavedení v Koreji, USA a Británii. Nyní se dostává do celého světa včetně ČR. Je dostupná pro Samsung mobily s Androidem 8 a novějším.

Jakým způsobem hledáte mobil či sluchátka?

Zdroj: TZ Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)