TOPlist

Speciální edice Xiaomi Mi 9 bude mít 12 GB RAM, jiný design i lepší fotoaparát

specialni edice xiaomi mi 9

Nejen Samsung bude mít telefon s 12GB RAM pamětí. 20. února se představí i speciální edice Xiaomi Mi 9 Transparent Edition. Oproti klasickému Mi 9 má hned několik vylepšení v čele s 12GB RAM, průhlednou zadní stranou nebo vylepšeným fotoaparátem. K dispozici už jsou i detailní fotografie.

Xiaomi Mi 9 Transparent Edition: Speciální verze chystaného telefonu

Už se pomalu musíme připravovat na to, že telefony budou mít více paměti RAM než počítače. Začalo u telefonu Lenovo Z5 Pro GT, což bylo první mobilní zařízení s 12GB RAM pamětí. Za dva dny se dočkáme rovnou dvou dalších telefonů. A to Samsung Galaxy S10 a Xiaomi Mi 9. V obou případech půjde o speciální, nejvybavenější verze.

U Xiaomi Mi 9 ale nepůjde jen o RAM paměť. Zakladatel Xiaomi zveřejnil na sociálních sítích nové fotografie a odhalil několik klíčových věcí. Transparent Edition bude mít průhledná záda podobně jako jsme to mohli vidět u Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Velice pravděpodobně ale půjde o imitaci průhledné zadní strany.

Co už ale imitace rozhodně nebude, je vylepšený fotoaparát. Stále na zadní straně budou 3 hlavní snímače. Ten největší 48 MPx bude mít clonu F/1,47, zatímco standardní verze bude mít clonu F/1,75. Zbylé specifikace už budou stejné jako u klasického Mi 9.

Zároveň jsme se v posledních dnech dozvěděli několik nových informací o chystaném vlajkovém modelu Xiaomi MI 9. Níže naleznete v několika bodech zajímavosti, které šéfové Xiaomi prozradili na sociálních sítích:

  • Mi 9 bude mít novou verzi tvrzeného skla Gorilla Glass 6
  • V telefonu bude optická čtečka otisků prstů, údajně už jde o pátou generaci, která je až o 25 procent rychlejší
  • Telefony budou mít Super AMOLED panel od Samsungu, Mi 9 má mít minimální rámečky – displej má zabírat 90,7 % přední strany
  • Parametry fotoaparátů jsou 48 MPx, světelnost F/1,75 + 12 MPx telefoto, světelnost F/2,2 + 16 MPx ultraširoký fotoaparát se světelností F/2,2

Oficiálního představení novinek od Xiaomi v čele s MI 9 se dočkáme již za dva dny. A to 20. února, několik hodin předtím, než Samsung představí své nové produkty. Blíže se na novinku od Xiaomi podíváme na veletrhu MWC 2019 a pomalu se pro vás chystá i recenze.

[aps_product_sz id=“535953″]

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí tato speciální edice Xiaomi Mi 9?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)