Menu

Soutěž: Navrhni tričko a vyhraj Samsung Galaxy S III

Android v současné době není jen motorem nejvýkonnějších telefonů, ale také stylovou záležitostí. Systém se zeleným robotem ve znaku si za poměrně krátkou dobu získal obrovské množství fanoušků, kteří se nebojí ukázat, jaký vztah k němu mají. Jak ale předvést světu, že i vy patříte mezi podobné nadšence a nestydíte se za to? V redakci jsme usoudili, že přínosem pro androidí komunitu a naše čtenáře bude nová kolekce triček s tématikou systému Android. Proto jsme si pro vás spolu s naším partnerem Samsung připravili soutěž “Navrhni tričko a vyhraj Samsung Galaxy S III”. Konec názvu této soutěže skutečně není překlep. Nejlepší návrh od našich čtenářů totiž získá vlajkovou loď společnosti Samsung, ultimátní přístroj Samsung Galaxy S III, který byl představen teprve nedávno, v ruce jej měla jen hrstka vyvolených a díky portálu SvětAndroida.cz a společnosti Samsung může říkat “pane” právě vám! Začínáme dnes, soutěžit můžete celý měsíc a již za týden začíná hlasování pro první porci návrhů.

Rozcestník

  1. Datum konání soutěže
  2. Co můžete v soutěži vyhrát?
  3. Jak se zapojit do soutěže?
  4. Návrh trička krok za krokem
  5. Pravidla soutěže
  6. Hlasovat můžete zde!

 

Datum konání soutěže

Soutěž bude trvat přesně měsíc, tj. od dnešního dne (14. 5. 2012) do 14. 6. 2012. Po prvním týdnu soutěže (pondělí 21. 5. 2012) budou na webu zveřejněny dosud zaslané návrhy a začne hlasování. Své návrhy můžete zasílat i v průběhu hlasování až do 31. 5. 2012, budou mít však méně času pro získání co největšího počtu hlasů.

Co můžete v soutěži vyhrát?

1. místo – Samsung Galaxy S III

Vlajková loď společnosti Samsung, která byla představena tento měsíc v Londýně na akci Samsung Unpacked 2012. Tento přístroj zaujme především obřím 4,8″ HD displejem s technologií SuperAMOLED HD a čtyřjádrovým procesorem z rodiny Exynos, čímž se S III stává jedním z nejvýkonnějších a nejvybavenějších telefonů na světě. Ani systém nezůstal jen u základních funkcí Androidu a nově přibývá také například hlasové ovládání, rozpoznávání obličejů, funkce Best Photo, AllShare Cast a další. Více informací o přístroji naleznete zde.

Srovnání aktuální ceny telefonu Samsung Galaxy S III v českých e-shopech:

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

2. místo – Samsung Galaxy S II

 

 

Legenda, která vstoupila na trh v únoru 2011 a zajistila si bezesporu titul nejúspěšnějšího androidího telefonu v historii. Se svým výkonem, vybavením a konstrukcí se “esdvojka” vrhla na mobilní trh, kde válcovala jednoho soupeře za druhým. 4,3″ SuperAMOLED HD Plus displej a výkonný dvoujádrový procesor Exynos umožnil přístroji zvládat nejnáročnější operace s velmi pohodlným ovládáním a skvělým podáním obrazu. Recenzi přístroje naleznete zde. Srovnání aktuální ceny telefonu Samsung Galaxy S II v českých e-shopech:
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

3. místo – Samsung Galaxy Xcover

Sportujete a bojíte se o svého androidího miláčka? Pracujete v nepříznivých podmínkách a potřebujete služby od vašeho telefonu? Samsung Galaxy Xcover je přesně pro vás. Velmi odolný telefon, který se nemusíte bát kdekoliv odložit a kdekoliv používat. Vydrží nápory nepříznivých podmínek v podobě vody a nečistot, pyšní se certifikací IP67. Pod touto takřka nerozbitnou konstrukcí se stále skrývají všechny vymoženosti moderního operačního systému Android, konkrétně ve verzi 2.3. Další informace o přístroji naleznete zde.
Srovnání aktuální ceny telefonu Samsung Galaxy Xcover v českých e-shopech:
.
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jak se zapojit do soutěže?

Hlavní zbraní v této soutěži je originální myšlenka, kterou se vám podaří přenést do návrhu designu trička. Se slovy jako grafika či vektory si vůbec nelámejte hlavu, s naším návodem zvládne vytvořit originální návrh skutečně každý. Všichni soutěžící dostanou k dispozici šablonu, do které svůj potisk a návrh snadno umístí. Návrh potisku může obsahovat maximálně 6 barev (přechody jsou chápány jako další barva). Doporučená velikost je max. 36 x 38 cm. Svá díla nám zasílejte na e-mail soutez@svetandroida.cz ve formě vektorové grafiky. Do e-mailu připište své údaje (název návrhu, jméno, e-mail, telefonní číslo), abychom vás mohli kontaktovat s výhrou.

Soutěžní e-mail s návrhem musí obsahovat také větu: “Jsem seznámen s pravidly soutěže a souhlasím s nimi.

Pokud návrh projde schvalovacím procesem, bude zařazen do hlavní soutěže. Počet návrhů od jednoho uživatele není ničím limitován, hlasovat však smí každý jen jednou. Stejně tak si vyhrazujeme určitá práva ohledně návrhu triček, mezi kterými nechybí nutnost dodržet připravenou šablonu, zákaz poškozování značek SvětAndroida.cz a Samsung, zákaz používat již existující grafiku, musí se jednat o vlastní návrh a ke všem materiálům v návrhu musíte vlastnit autorská práva. Celé znění pravidel najdete zde.

Jak správně postupovat v soutěži?

  • navrhněte potisk na tričko (musí splňovat všechna pravidla)
  • zašlete návrh na e-mail soutez@svetandroida.cz
  • počkejte, až redakce zařadí návrh do ankety
  • podpořte svůj výtvor

Aby měl váš návrh největší šanci na úspěch, nebojte se spustit masivní kampaň a získat na svou stranu spoustu hlasujících. Rozpoutejte peklo na sociálních sítích Google Plus, Facebook a Twitter. Zapojte úplně všechny!

Jak hlasovat pro nejlepší návrh?

Registrace vám zabere několik sekund a kromě toho, že zaručí spravedlivější výsledky ankety, budete mít možnost své přihlašovací údaje využít i do budoucna (již brzy). Připravujeme pro vás totiž několik zajímavých novinek, takže se registrace skutečně neztratí a vy si tak aspoň zajistíte, že vám nikdo nezabere oblíbenou přezdívku. Jednejte proto rychle :).

Návrh trička krok za krokem

Své tričko můžete vytvořit v libovolném vektorovém editoru. Z aktuálně dostupných je to například Adobe Illustrator (Demo), CorelDraw (Demo) nebo Gimp (Zdarma). Po nainstalování si stáhněte naši šablonu a tu poté otevřete v jednom z vektorových editorů. Pro grafický návrh používejte pouze vektory (tvary, křivky, nikoliv rastrové nástroje jako štětec atp.) a paletu maximálně 6 barev bez přechodů. Své práce zasílejte ve formátu AI, PDF nebo EPS.

Šablonu pro návrh trička stahujte zde

Jak zpracovat grafický návrh v programu Adobe Illustrator?

Pokud pro práci zvolíte Adobe illustrator, pak tu pro vás máme jednoduchý návod. Stáhněte si šablonu na počítač. Spusťte si Adobe Illustrator a z nabídky (File -> Open) si otevřete staženou šablonu (Tričko bílé.ai nebo Tričko černé.ai). Nyní již máte vše připraveno k práci. Na levé straně obrazovky máte nabídku nástrojů (Pen tool, Line segment tool, Rectangle tool, …). Podržením myši na daném nástroji se zobrazí nabídka dalších podobných nástrojů, v případě čtverce máte v nabídce například obdélník, kružnici a další. Barvy nakreslených tvarů vybíráte vlevo nahoře. Jakmile dokončíte svou práci, je potřeba výsledek správně uložit. V případě práce v Adobe Illustrator zvolíte z horní nabídky možnost File -> Save As. Zadáte název a necháte zvolený typ souboru Adobe Illustrator (*.AI) a uložíte. Výsledný soubor nám poté pojmenovaný pošlete na e-mail.

Pravidla soutěže

Před účastí v soutěži si prosím pečlivě přečtěte pravidla naší soutěže. Předejdeme tak zbytečným nedorozuměním. Celé znění pravidel naleznete zde.

Proměňte svou myšlenku do návrhu trička, připojte se k naší soutěži a díky SvětAndroida.cz a společnosti Samsung vyhrajte Samsung Galaxy S III!

Mediálním partnerem soutěže je web o mobilních telefonech www.SmartMania.cz a největší české fórum o Androidu www.AndroidForum.cz.

 

Komentáře

.:M@rt!n:.

.:M@rt!n:.

21.5.2012 10:03

Musí být ten náhledový obrázek ve formátu JPG? Je to ztrátový formát a po exportu nejsou barvy takové, jaké jsou v návrhu.

Rypicong

Rypicong

21.5.2012 11:03

2 Juhele

spíš jsem to myslel tak, že jsou trošku diskrimonovaný lidi co vůbec nedělají v kreslících programech a proč nestačí “pouhý .jpg” Ale nevadí, já jak blbec také dělal první návrh v malování :) ( dal jsem si tu práci a stálo to za to :) pak jsem si přečetl že to musí být v programu, tak jsem myslel že mě omeje, stáhnul Illustrator, koukal na to jak blbec, za pár hodin se v něm naučil a výsledek je ještě lepší a udělal jsem víc návrhů a možná si ten program i koupim :)

Juhele

Juhele

21.5.2012 11:10

2 Rypicong:
protože u JPG by bylo nutné specifikovat rozlišení nebo DPI, což zase pro začátečníky je španělská vesnice (a to do toho netahám RGB vs. CMYK).

Zatímco vektorový obrázek velmi snadno přebarvíš, dáš třeba silnější kontury, zvětšíš atd. a to všechno aniž bys nějak degradoval kvalitu.

Mimochodem, než vysolíš těžký prachy za Illustrator, tak se podívej sem:
http://inkscape.org/screenshots/index.php?lang=cs

Dá se v tom dělat mnohem víc než jen hobby kreslení :-)

Rypicong

Rypicong

21.5.2012 17:23

2 Juhele,
dikes, mrknu na ten inkscape…

Dexter

Dexter

21.5.2012 17:24

Mám dotaz.
Napsaly jste mi na mail že bude publikování urychleno tím, že zašlu náhled. To platí jen pro nové návrhy, nebo mám odeslat i náhledy už odeslaných návrhů? Stačí poslat výstřižek celého trička ?

Steve

Steve

21.5.2012 21:48

Mrzí mě, že je to přes facebook… Nemám šanci…

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

22.5.2012 8:14

Děkujeme všem za Vaše reakce a zaslané návrhy. Velké množství zaslaných návrhů náš mile překvapilo a zároveň co do počtu zaskočilo. Tolik jsme jich Vážně nečekali. Celá redakce se vrhla do zpracování návrhů, ale i tak se nám v den spuštění hlasování nepodařilo zpracovat všechny.

Hlasovat můžete zde: https://www.svetandroida.cz/navrhni-tricko-a-vyhraj-samsung-galaxy-s-iii-hlasovani-201205

Pokud chcete zpracování návrhů urychlit, pošlete nám jeho náhled i ve formátu JPG. Děkujeme za Vaší trpělivost.

Mirec

Mirec

24.5.2012 23:03

Musím uznať, že sa mi verejné hlasovanie nepáči. Ľudia túto možnosť zneužívajú vo svoj prospech aj napriek tomu, že ich návrh je slabý. A čo je najhoršie, sú schopný spraviť preto všetko. Veď vytvorenie fake ženského konta na socialnych sieťach (napr. azet) a spamovanie užívateľov aby zahlasovali je už pomaly celkom bežné.

Každopádne je verejné hlasovanie výborné pre reklamu. Keby som urobil návrh, určite by som napísal kamošom, nech hlasujú za mňa. A takto by o celom projekte vedelo viacej ľudí.

Zapájal som sa do veľa kreatívnych súťaží a zistil som že najlepšie súťaže sú také kde tvorbu hodnotí porota. Tam skutočne aj zvíťazia návrhy, ktoré naozaj nadchnú. Ja môžem teda spraviť jedinečný návrh, ale ak mu nespravím reklamu a málo ľudí si to všimne, tak skončí vzadu.

Nevýhodou keď hodnotí návrhy porota je slabá reklama. Predsa len to hlasovanie má niečo do seba ak ide o reklamu a upozornenie ľudí o čo tu ide.

Ja by som teda navrhol zlatú strednú cestu. Nechať hlasovať ľudí a z 20 návrhov s najväčším počtom hlasov by víťazné návrhy vybrala porota.

Každopádne som rád, že sa konajú takéto súťaže ;)
Nech vyhrá najlepší návrh ;)

patrick

patrick

26.5.2012 19:27

Po dobu teto souteze jsem se docela naucil i kreslit:-)Sest dni nedelam nic jineho:-)Poslal jsem cca 10 tricek a zarazene jsou jen dve,ktere se vubec nepovedly.Vcera a dnes jsem zaslal tri a ty se mi povedly asi nejvice,tak snad se tam ukazou….Super soutez:-)))

PsyMarth

31.5.2012 17:53

svůj návrh sem poslal dnes ráno (31.5, 7:30) dostane se ještě do
hlasování ?

RSS (komentáře k článku)