Smlouva prodloužena. Snapdragon for Galaxy bude pokračovat

Snapdragon for Galaxy
  • Spolupráce společností Samsung a Qualcomm bude v budoucnosti pokračovat
  • Samsung Galaxy S24 Ultra je poháněn výhradně procesorem Qualcomm Snpadragon 8 Gen 3
  • U dvou základních modelů je situace složitější, v mnoha regionech Samsung vsadil na Exynos 2400

V loňském roce Samsung u svých vlajkových lodí řady Galaxy S23 globálně vsadil na procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a zákazníci toto rozhodnutí ocenili. V letošním roce už situace tak příznivá není, v našem regionu modely Galaxy S24 a Galaxy S24+ spoléhají na Exynos 2400.

První testy ale ukazují, že vývojáři Samsungu odvedli kus dobré práce a rozdíl mezi oběma procesory je při běžném používání minimální. Samsung ve svých telefonech nepoužívá běžný Snapdragon 8 Gen 3, ale lehce upravenou verzi s trochu jinými frekvencemi jednotlivých jader.

Qualcomm

Snapdragon for Galaxy s námi zůstane rovněž v budoucnosti, obě společnosti se dohodly na pokračování spolupráce. Informace se objevila přímo v tiskové zprávě společnosti Qualcomm a není velkým překvapením. Ačkoliv procesory Exynos se posunuly hodně kupředu, vsadit jen a pouze na ně by pro Samsung byl velkým rizikem, které si zkrátka nemůže dovolit. Nikde navíc není napsané, že malý rozdíl mezi procesory Samsung a Qualcomm se bude opakovat každý rok. Prodloužení smlouvy je tedy logickým krokem a současně se zvyšuje šance, že ve vrcholných telefonech Samsung se jen tak neobjeví procesory od konkurenčního Mediateku.

Samsung Galaxy S24 Ultra (S928B)

Kde koupit:

Cena od: 35 490 Kč

Prodloužení smlouvy je výhodné pro obě strany. Qualcomm má zaručený slušný přísun peněz od Samsungu, který patří k největším odběratelům jeho vlajkových procesorů. Současně se tím zmenšuje šance pro konkurenci od Mediateku. Chystaný Dimensity 9400 má být opět výrazně silnější a můžeme předpokládat, že nadvláda společnosti Qualcomm dříve nebo později skončí.

Snapdragon for Galaxy je pro Samsung logickou volbou

Samsung se nadále může věnovat vývoji procesorů Exynos a každý rok se (podobně jako letos) může rozhodnout, jak moc je nasadí do budoucích řad Galaxy S. Pokud vše poběží podle plánu a Exynos bude fungovat výborně, výrobce může opakovat letošní strategii. V opačném případě k tomu může přistoupit stejně jako v loňském roce a všechny telefony budou pohánět procesory od společnosti Qualcomm. Jediným poraženým zůstává v tuto chvíli Mediatek, bude muset hledat odbyt pro své vlajkové procesory u konkurence.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte absolutně nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už od 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Veškeré podrobnosti zjistíte na mp.cz/galaxys24.

Exynos 2500, Snapdragon 8 Gen 4 nebo Dimensity 9400?

Zdroj: Qualcomm

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)