Procesor Snapdragon 845 oznámen. Xiaomi už potvrdilo jeho použití

Snapdragon 845 samsung galaxy s9

Společnost Qualcomm dnes oficiálně oznámila novou verzi procesoru určeného pro vlajkové modely. Snapdragon 845 je přímým nástupcem modelu 835, který můžeme nalézt ve většině vlajkových modelů tohoto roku. Nová verze přinese více výkonu, lepší zpracování fotografií a také nebude tak energeticky náročný.

Informace o čipsetu Snapdragon 845 se budou uvolňovat celý týden

Snapdragon 835 byl vyroben 10nm procesem, očekává se, že stejné to bude i u novinky. Dále by verze 845 měla nabídnout X20 LTE modem pro ultra rychlé mobilní sítě. Na přesnější informace si však musíme ještě několik dní počkat. Qualcomm v těchto dnech pořádá velkou konferenci, na které postupně odhaluje novinky nejen pro nový Snapdragon 845. Ke konci týdne už bychom měli mít mnohem lepší představu o tom, co za čipset se bude nasazovat do vlajkových modelů v roce 2018 a pravděpodobně i do notebooků s Windows 10.

Qualcomm Snapdragon 845 Mobile Platform

Qualcomm Snapdragon 845 Mobile Platform

Zajímavé je to, že se při představení objevil na pódiu i CEO společnosti Xiaomi. Ten prozradil, že nadcházející vlajkový model této společnosti již poběží na Snapdragonu 845. Další detaily neprozradil, ale velice pravděpodobně se bude jednat o Xiaomi Mi 7, které by se mělo objevit na jaře příštího roku. Nejprve se ale pravděpodobně dočkají telefony od Samsungu, podobně jako tomu bylo tento rok.

Je pro vás při koupi vlajkového modelu důležité to, aby měl poslední dostupnou verzi procesoru?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)