Qualcomm oznámil Snapdragon 835. Procesor pro rok 2017

Snapdragon 835

Představování nových procesorů na příští rok pokračuje v plné parádě. Tentokrát to byl Qualcomm se Snapdragon 835, který využívá nový výrobní proces od Samsungu a také nejnovější verzi Quick Charge.

První zařízení se Snapdragon 835 v roce 2017

Qualcomm o novém procesoru zatím neřekl mnoho technických informací a podrobností. Samozřejmě by mělo dojít ke zvýšení výkonu a zároveň i ke snížení spotřeby energie. To je z velké části způsobeno přechodem ze 14nm výrobního procesu na 10nm. O ten se bude starat Samsung. První zařízení se Snapdragonem 835 by měly dorazit v první polovině příštího roku.

snapdragon-835-samsung

Díky novému výrobnímu procesu je oproti Snapdragon 82x až o 27% výkonnější a má o 40% nižší spotřebu. Nejedná se ale o finální údaje, Qualcomm ukázal jen změny, které jsou způsobeny novým 10nm výrobním procesem. Na přesné údaje si ještě chvíli musíme počkat.

Quick Charge 4

Kromě toho budou nové procesory vybaveny také Quick Charge 4. U něj je jedna hodně zajímavá informace. Nedávno jsme informovali o tom, že Google rázně doporučuje výrobcům, aby se distancovali od nestandardních metod nabíjení, jmenovitě ukázal právě na Qualcomm Quick Charge. Odpověď Qualcommu přišla hodně rychle, Quick Charge 4 už je kompatibilní s USB-C a USB Power Delivery.

qualcomm_quick_charge_4-history

I přesto by se ale měla zvýšit rychlost nabíjení, a to až o 20%. Qualcomm tvrdí, že díky pokročilému softwaru pro nabíjení a lepšímu provedení obvodů, je jejich Quick Charge 4 efektivnější a bezpečnější než starší USB-PD technologie nabíjení. Bezpečnost by měla být také vylepšena, aby se už neopakovaly problémy, jako například u Galaxy Note7.

Který výrobce podle vás přijde jako první se zařízením, které bude mít Snapdragon 835?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)