Google si posvítil na Qualcomm Quick Charge. Nelíbí se mu nestandardní úpravy

Qualcomm Quick Charge

V metodách rychlého nabíjení je poměrně velký zmatek. Některé fungují úplně stejně, jen se jinak jmenují, další vyžadují vlastní nabíječku a některé dokonce konkrétní kabel, bez kterého se zařízení nebude nabíjet rychle. To se možná stane zanedlouho díky Googlu minulostí a začne se u Qualcomm Quick Charge.

Přestane být Qualcomm Quick Charge podporovaný?

Vzhledem k možným bezpečnostním problémům se Google rozhodl zasáhnout a upravil dokument, který by výrobci měli dodržet, aby mohli vydat Googlem schválený telefon s Androidem 7.0 na trh.

Porovnání jednotlivých verzí Quick Charge Porovnání jednotlivých verzí Quick Charge

Společnost rázně doporučuje výrobcům, aby se distancovali od nestandardních metod nabíjení. Jako příklad uvedli Qualcomm Quick Charge u HTC 10 a LG G5. Důvod, proč je Google uvedl, je ten, že upravují VBUS napětí nad danou úroveň, případně pozměňují různě zdroj napájení. To může vést k problémům, pokud se např. nabíječka připojí k zařízení, které používá standardní rychlé nabíjení.

Prozatím se jedná jen o doporučení, ale v budoucích verzích Androidu se to může například změnit a Google může požadovat, aby zařízení přišla s řešením, které se blíží standardům rychlého USB-C nabíjení, které budou navzájem spolupracovat.

Uvítali byste jednotné rychlé nabíjení?

Zdroj: androidcentral.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)