Menu

Google si posvítil na Qualcomm Quick Charge. Nelíbí se mu nestandardní úpravy

V metodách rychlého nabíjení je poměrně velký zmatek. Některé fungují úplně stejně, jen se jinak jmenují, další vyžadují vlastní nabíječku a některé dokonce konkrétní kabel, bez kterého se zařízení nebude nabíjet rychle. To se možná stane zanedlouho díky Googlu minulostí a začne se u Qualcomm Quick Charge.

Přestane být Qualcomm Quick Charge podporovaný?

Vzhledem k možným bezpečnostním problémům se Google rozhodl zasáhnout a upravil dokument, který by výrobci měli dodržet, aby mohli vydat Googlem schválený telefon s Androidem 7.0 na trh.

Porovnání jednotlivých verzí Quick Charge

Porovnání jednotlivých verzí Quick Charge

Společnost rázně doporučuje výrobcům, aby se distancovali od nestandardních metod nabíjení. Jako příklad uvedli Qualcomm Quick Charge u HTC 10 a LG G5. Důvod, proč je Google uvedl, je ten, že upravují VBUS napětí nad danou úroveň, případně pozměňují různě zdroj napájení. To může vést k problémům, pokud se např. nabíječka připojí k zařízení, které používá standardní rychlé nabíjení.

Prozatím se jedná jen o doporučení, ale v budoucích verzích Androidu se to může například změnit a Google může požadovat, aby zařízení přišla s řešením, které se blíží standardům rychlého USB-C nabíjení, které budou navzájem spolupracovat.

Uvítali byste jednotné rychlé nabíjení?

Zdroj: androidcentral.com.

 

Komentáře

Radeg

radeg 9

z aplikace
9.11.2016 19:44

Jednotné rychlé nabíjení by jsme rozhodně uvítalI !!!
Má redaktor za sebou aspoň základku?

jakwubecnevedejkdosem

z aplikace
9.11.2016 22:13

Čím dřív se mi mobil nabije, tím dřív ho odpojím z proudu a tím dřív se zase vybije. Pomalé vybíjení je to, na co by se měli soustředit.

Jan Stavěl

10.11.2016 7:55

Ono to časem ke standardizaci rychlonabíjení dospěje. Problém je v tom “časem”, takže je dobře, že Google na výrobce trochu zatlačí (a tím snad urychlí i přechod na USB-C, ta přechodná období mezi končící starou generací nějaké technologie a postupným nasazováním generace nové a zpětně nekompatibilní, jsou vždycky problematická).

Uni

uni -19

10.11.2016 13:02

Rozhodně uvítali. A tlačím to v diskusích už dlouho:)

Johny Dvořák

10.11.2016 14:46

Srat na usb-c. Jako proc? U S7 edge je rychlonabijeni pecka. Nemam problem. I pres upozorneni, ze se zarizeni muze vice zahrat, jsem nejake vetsi odlisnosti v teplotach pri nabijeni nepozoroval. Kazdopadne takova zajimavost (berte v potaz to, ze ty telefony jsou jine od obrazovky po velikost baterie). S7 edge se stejne nabiji rychleji, nez iphone 7 s debilne prosazovanym USB-C. Jako majitel iphonu jsem vzdy vital jiny nabijeci konektor, nez byl u androidu, tak i jako android uzivatel vitam, ze s7 edge byla jeste vyrobena s micro usb. Chapu, ze to je nejspis nevyhnutelne, ale zadne vyhody v tom nevidim. Cetl jsem mnoho clanku, kde se majitele jablek bili do prsou, ze USB-C rychleji prenasi soubory z pc do telefonu a naopak. Opet jsem zkousel nekolikrat porovnat a opet jsem se presvedcil, ze to tak neni. Nevim, kde na to lide prisli… kazdopadne u meho starsiho pristroje galaxy Note 3 fungovalo jejich usb na prenaseni souboru stejne dobre, jako je dnes a to se to prej posunulo uplne jinam :D :D :D Bohuzel u s8 uz pocitam s ,,novym” USB-C. Jak se rika, kdo se chce posunout, tak musi prijmout i to, co se mu nelibi :)

Uni

uni -19

10.11.2016 16:36

Johny Dvořák: iPhone užívá Lightning. Tebou míněné debilně prosazované USB-C jsi myslel Pixely od Google. Některým ten Apple opravdu nedá spát:)
USB-C skutečně přenáší data, pokud je spřažen s Thunderbolt řadičem, pak ten konektorem proteče až 40Gb/s. Tohoto USB-B Micro nikdy nedosáhne. Nicméně to je v rovině teorie. Mobil nevyužije (aktuálně), ani pro video.
Co je ale reálné omezení je USB-B Micro vs USB-B Micro 3.0, kdy prvně jmenované je spojeno s řadičem USB 2.0 a druhé s řadičem 3.0 (nevím zda i 3.1) a zde již schopnosti telefonů nějaký ten pátek přesahují možnosti USB 2.0, áka je tedy USB-B Micro úzkým hrdlem. USB-B Micor 3.0 se pro nevhodnou konstrukci v telefonech neuchytilo (+ tradičně lenost většiny výrobců).
Tedy je v reálu skutečně změna rychlosti USB-B Micro vs USB-C, protože se USB-B Micor 3.0 vynechalo a výkonnější řadič se nasazuje až s USB-C.
Znovu připomínám, rychlost řadiče není jen pro kopírování dat, USB-C nemá smysl spojovat s iPhone.

RSS (komentáře k článku)