Menu

Skype začíná šifrovat zprávy. Novou funkci musíte nejprve ručně aktivovat

Už v lednu tohoto roku oznámil Microsoft, že začíná testovat end to end šifrování pro Skype. Po osmi měsících už je nová funkce dostupná, postupně se objevuje všem uživatelům Skype na Androidu, iOS, WIndows, Mac i Linuxu. Ve výchozím stavu však zapnutá není, každý uživatel si ji musí zapnout ručně sám.

End to end šifrování je nově dostupné i u oblíbeného Skype

Pokud chcete mít bezpečnější konverzace a hovory, musíte si z menu vybrat položku, která vám vytvoří soukromou konverzaci. Následně si vyberete, komu pozvánku k šifrované konverzaci pošlete. Jakmile ji přijme,  tak všechen text i hovory budou end to end šifrované. To ve zkratce znamená, že se k obsahu nedostane nikdo, kromě toho, komu zprávu posíláte. Ani Microsoft nebo přímo Skype nemůže zjistit obsah zpráv.

skype android

Má to však omezení v tom, že šifrované zprávy fungují pouze na jednom zařízení zároveň. Přepnutí na jiné zařízení jde, nicméně obsah zpráv zůstane zachován na tom zařízení, na kterém jste zprávy či hovory přijali.

Skype už dříve nabízel šifrované zprávy, nešlo ale o end to end šifrování, které je bezpečnější. Skype se tak nyní připojuje k několika dalším chatovacím službám jako iMessage, Messenger, WhatsApp nebo třeba Telegram.

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls

Šifrujete si vaše zprávy přes end to end šifrování?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Kark

kark 4

21.8.2018 8:12

to mohou. A mohli by se i vrátit do dob kdy ještě skype byl použitelný, tedy fotky otvírat v programu na fotky, odkazy otevírat v prohlížeči a ne vlastní hrůze. Tak se nedá sledovat odkaz či fotka a komunikace najednou, který debil to vymyslel. A navíc v prohlížeči jsem někde přihlášený a pak mi odkaz ukáže něco jiného než jako nepřiíhlášenému v té jejich potvoře.

Jirkar

Jiří Raur 6

21.8.2018 9:43

Je to další zbytečné zatížení procesoru, datového toku a tím i baterie. Dobře je, že to není automaticky zapnuté, už kvůli omezení některých stávajících funkcí, jako je replikace konverzace mezi telefonem a počítačem.

AdaSzi

Adam Szilvási 0

21.8.2018 19:01

“Skype na Androidu, iOS, WIndows, Mac i Linuxu.” Pozor na zaseknutý shift :)

RSS (komentáře k článku)