TOPlist

Skype začíná šifrovat zprávy. Novou funkci musíte nejprve ručně aktivovat

skype end to end sifrovani

Už v lednu tohoto roku oznámil Microsoft, že začíná testovat end to end šifrování pro Skype. Po osmi měsících už je nová funkce dostupná, postupně se objevuje všem uživatelům Skype na Androidu, iOS, WIndows, Mac i Linuxu. Ve výchozím stavu však zapnutá není, každý uživatel si ji musí zapnout ručně sám.

End to end šifrování je nově dostupné i u oblíbeného Skype

Pokud chcete mít bezpečnější konverzace a hovory, musíte si z menu vybrat položku, která vám vytvoří soukromou konverzaci. Následně si vyberete, komu pozvánku k šifrované konverzaci pošlete. Jakmile ji přijme,  tak všechen text i hovory budou end to end šifrované. To ve zkratce znamená, že se k obsahu nedostane nikdo, kromě toho, komu zprávu posíláte. Ani Microsoft nebo přímo Skype nemůže zjistit obsah zpráv.

skype android

Má to však omezení v tom, že šifrované zprávy fungují pouze na jednom zařízení zároveň. Přepnutí na jiné zařízení jde, nicméně obsah zpráv zůstane zachován na tom zařízení, na kterém jste zprávy či hovory přijali.

Skype už dříve nabízel šifrované zprávy, nešlo ale o end to end šifrování, které je bezpečnější. Skype se tak nyní připojuje k několika dalším chatovacím službám jako iMessage, Messenger, WhatsApp nebo třeba Telegram.

Skype
Skype

Šifrujete si vaše zprávy přes end to end šifrování?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)