Menu

WhatsApp se dohodl s Googlem: Nově se nabídne neomezená záloha zdarma

Facebook, respektive WhatsApp se domluvil se společností Google na zajímavé dohodě,  která potěší každého uživatele WhatsApp. Záloha na Google Disk se již nebude počítat do vašeho limitu úložiště. Od 12. listopadu tato novinka startuje. Je proto dobrý důvod, o kterém si povíme více níže.

Nová dohoda WhatsApp a Google ruší limity úložiště pro zálohu

Jak už jsme psali o odstavec více, novinka startuje až 12. listopadu, některým uživatelům může být aktivována dříve. Tohle datum je však důležité z toho důvodu, že zálohy, které nebyly aktualizovány déle než rok, budou z úložiště automaticky smazány. Pokud o tato data nechcete přijít,  musíte si do 12. listopadu zálohovat WhatsApp ručně.

whatsapp google disk oznameni limit

Samozřejmě je potřeba být v telefonu přihlášený Google účtem a také potřebujete dostatek místa v telefonu pro ruční zálohu. Následně stačí jít do nastavení WhatsApp – Chat – Záloha chatu – Záloha na Google Disk. Na závěr ještě musíme dodat, že vše, co z WhatsApp zálohujete na Google Disk, už není chráněno End-to-End šifrováním.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Používáte WhatsApp? Využijete tuto novinku?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Vml

Vláďa Mlázovský 2

19.8.2018 8:12

Poslední věta článku je velmi důležitá. End to end šifrování je jednou z nejskvělejších vlastností, pro kterou si WA vážím. Jednoduché ovládání a bezpečnost. Zprávy vpodstate z principu (protože se mi líbí vlastnost, že jsou zprávy po cestě nerozluštitelné) nikam nezálohuji. Nemyslím si, že Google bude procházet moje pindy z WA jednu po druhé, fotky nesmyslů, které si posíláme mezi sebou s přáteli by pro něj byly odstrašujícím příkladem :-) a sdílet je jen tak se třetí stranou. Ale přesto, zálohu nedělám, a nechávám zprávy jen v mobilu, spolu s resetem či výměnou zařízení začínám vždy s čistou aplikací.

Co se tím snažím říct je, že nerozumím příliš dobře motivaci obou gigantů otevřít zálohování v neomezené formě jen tak, zadarmo. Snad kromě toho, že by Google vypracoval nějakou statistiku z dat WA a tu pak mohl používat pro cílení reklamy a zároveň tatáž data posílal zpátky do FB.

Nebo někoho napadá jiný důvod?

Aleshm

3

20.8.2018 9:03

Tím, že zálohy nebudou šifrované to zabili. Samozřejmě. Je to zadarmo a neomezené. Všecko marketing. Neomezené to je, protože textová data moc nezaberou, takže to dobře vypadá. A spousta lidí zálohovat stejně nebude, takže to moc úložiště nezabere a těch pár bezvýznamných fotek v chatech se krutě zkimprimuje. Je vidět, že zálohy budou držet maximálně rok. Ty starší budou mazat, pokud si to člověk ručně nedá jinam. A to nikdo hlídat nebude. Pokud se budou staré zálohy po roce mazat každý den, tak Rok tam bude jen to, co poslední den před rokem. Staršího nic. Je to zadarmo, proto nejde využít šifrování. Proto je to pro obě společnosti výhodné. Google dostane od WhatsAppu zadarmo balík otevřených textových živých dat, se kterýma si může dělat, co chce. WhatsApp za to jistě dostane nějaký bakšiš, jinak by to nedělal, nemusí se starat o zálohy na svých serverech, a uživatelé to tam ochotně nasypou za to, že mají pofidérní pocit, že zálohují a můžou se i podívat, co si před měsícem psali zamilovanýho nebo jaký sprosťárny. Google nedovolí data zašifrovat, i když by to bylo jednoduché a stačil by na to klíč, co už se používá k End-to-End šifrování. Ale to by ty data nemohl využít a zpeněžit.

RSS (komentáře k článku)