Proklepněte své senzory v telefonu s aplikací Material Compass. Jednoduše a stylově

Material Compass

Dnešní smartphony v sobě mají nespočet senzorů, které měří užitečné veličiny. Jaké všechny senzory v sobě váš smartphone má a jak je prověřit? Třeba s povedenou aplikací Material Compass, která sází na jednoduché prostředí a stylový vzhled.

Material Compass: Fungují všechny senzory telefonu správně?

Aplikací, které dokážou prověřit senzory v telefonu, je na Google Play celá řada. Před více než rokem jsme si například představili aplikaci Sensors Multitool, která zvládne úplně to samé. V čem se tedy aplikace Material Compass liší? Hlavně v jednoduchosti a provedení, které vypadá velmi dobře, a aplikace se zároveň velice snadno používá. Díky tomu není tento nástroj jen pro zkušenější uživatele a fajnšmekry, ale může se o funkci senzorů přesvědčit i běžný uživatel. Je navíc k dispozici zcela zdarma, bez reklam a nákupů uvnitř. Na Google Play si aplikace vysloužila známku 4,4.

Material Compass
Material Compass

Prostředí aplikace – sázka na Material design

Na rozdíl od zmíněné aplikace Sensors Multitool je prostředí prvotně navrženo tak, aby se dobře používalo a byly zobrazeny opravdu jen takové údaje, které potřebujeme. Zapomeňte na vykreslování grafů nebo historii hodnot. Material Compass zobrazí velkým písmem aktuální hodnotu senzoru a navíc ji vykreslí pomocí material designu. Vše jednoduše, ale přehledně. Mezi jednotlivými senzory se lze přepínat pomocí tahu prstu do stran, případně lze využít vysouvací menu v levé části. Paradoxně zde nenalezneme ani žádné nastavení aplikace, maximálně přístup do Google Play pro další aplikace od stejného tvůrce.

Měřené veličiny a senzory

Co tedy zvládne Material Compass ve vašem telefonu prověřit? Jedná se o základní senzory, které využívá nejen samotný systém telefonu, ale i třeba další aplikace a hry. Jmenovitě jsou to:

  • kompas
  • orientace
  • světlo
  • magnetické pole
  • tlak
  • přiblížení
  • teplota

 

Na každé obrazovce se ihned bez jakéhokoliv spouštění objevují aktuální hodnoty. Pohybem telefonu či zakrýváním senzorů v přední části displeje můžeme funkci těchto senzorů prověřit. Může se samozřejmě stát, že některý ze senzorů testovaný telefon nemá. Zpravidla to bude měření tlaku a teploty, což není vždy standardní výbavou dnešních smartphonů, ale spíše těch vybavenějších. Aplikace vás o této skutečnosti informuje.

Závěr

Co říci na závěr? Material Compass výborně poslouží běžným uživatelům, kteří chtějí ze zvědavosti prověřit přesnost a funkčnost svých senzorů v telefonu. Aplikace může posloužit i k identifikaci problémů. Pokud máte například podezření na podivně fungující senzor přiblížení, který špatně zhasíná displej při hovorech, můžete jej zde prověřit. Stejně tak lze prověřit gyroskop, jehož špatná funkce se může projevovat pomalým či nesprávným otáčením obrazovky u aplikací a her. Jelikož je Material Compass zcela zdarma, nic nebrání jej alespoň vyzkoušet.

Líbí se vám aplikace Material Compass?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)