Jaké senzory má váš telefon? Přesvědčte se sami díky aplikaci Sensors Multitool

Sensors Multitool

Dnešní smartphony už dávnou neumí jen telefonovat či psát SMS, ale představují plnohodnotné počítače do kapsy. Co vše dokáže váš telefon sledovat a měřit? Vyzkoušejte aplikaci Sensors Multitool, která vám prozradí, jaké všechny senzory máte v telefonu.

Sensors Multitool: Pro zvědavce i pokročilé uživatele

Ptáte se, k čemu je vlastně dobré vědět, jaké senzory má můj mobilní telefon? Může to být samozřejmě jen pouhá zvědavost a třeba i nalezení senzorů, o kterých jsme nevěděli, že je telefon vůbec má. Aplikace Sensors Multitool ale kromě pouhého potvrzení, zda daný senzor v telefonu je, dokáže zobrazovat i jeho údaje v reálném čase a prozradit i název HW součástky. To se může hodit i náročnějším uživatelům pro testování či vývoj aplikací.

Spousta senzorů k vyzkoušení

Člověk by se skoro divil, kolik senzorů je dnes ukryto v telefonu. Aplikace začíná údaji o baterii, Wi-Fi a GPS, což nás už dnes moc nepřekvapí. Další informace už jsou ale zajímavější a nechybí třeba údaje z akcelerometru, gyroskopu, barometru nebo krokoměru. Jak již zaznělo, u každého senzoru je zobrazen jeho popis (název HW součástky), jeho aktuální hodnoty v reálném čase a u některých i graf vývoje.

Aplikace Sensors Multitool tedy může sloužit i k testování přesnosti, protože můžete sledovat aktuální hodnoty i průběh v čase v grafu. Vše je navíc zabaleno do velice jednoduchého a moderního kabátku. Jednotlivé senzory se ukrývají v levém vysouvacím menu a jsou stále na dosah.

Tvorba snímků a sdílení

Na každé obrazovce se senzorem lze uložit hodnoty pro pozdější prohlížení či export. K tomu slouží ikona fotoaparátu u sekcí senzoru, zpravidla u jeho aktuálních hodnotách. Stisknutí dojde k uložení těchto čísel, které následně naleznete v sekci snímků pod ikonou obrázku v pravém horním rohu. U každého odstavce lze zároveň použít tlačítko sdílení. Exportem není obrázek, ale textový soubor s danými údaji, což se hodí nejspíše více – člověk v případě potřeby nemusí údaje ručně přepisovat.

Nastavení jednotek a vypnutí reklamy

Ačkoliv je aplikace spíše jednorázovou ukázkou a detailnější nastavení není ani potřeba, rozhodně se vyplatí do této sekce zavítat. V první případě zde můžete nastavit, aby aplikace Sensors Multitool udržela stále rozsvícenou obrazovku a zamkla rotaci displeje. To se pro testování jednotlivých senzorů a hlavně těch, při kterých člověk pohybuje telefonem, bude hodit. Ve spodní části jsou zase k dispozici jednotky, které jsou standardně naladěny na evropské normy.

Možná trochu netradičně je zde tlačítko k vypnutí reklam (Disable Ads), které není podmíněno žádnou platbou. Stačí jen potvrdit dialog a reklamy zmizí. Je tedy na vás, zda se rozhodnete tvůrce podpořit a reklamu ponechat či nikoliv.

Sensors Multitool
Sensors Multitool

Líbí se vám aplikace Sensors Multitool? Objevili jste v telefonu senzor, o kterém jste nevěděli?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)