5 skvělých Google aplikací, o kterých jste neměli tušení

google aplikace nové

Google je jedním z nejvíce aktivních developerů aplikací pro platformu Android, které i sám dal život. Firma dohromady s dceřinými společnostmi publikovala na Google Play už asi 117 rozličných aplikací, které spousta z vás ještě neměla to štěstí vyzkoušet. A to je velká škoda!

Většina uživatelů si jako první z Google aplikací vybaví YouTube, Google Mapy, Chrome, Gmail a další obvykle předinstalovaný software. Tím ale seznam užitečných aplikací rozhodně nekončí a k prozkoumání je celá řada méně známých počinů.

1. Moje Trasy

Pro dobrodruhy i sportovce vydal Google aplikaci s názvem Moje Trasy. Nabízí skvělý způsob sledování pohybu a kromě klasických fitness funkcí v ní naleznete dokonce i monitoring pro horolezce. K zaměření a sledování pohybu samozřejmě využívá GPS, která zajistí i určení rychlosti a převýšení. Dokončenou aktivitu lze sdílet na sociální sítě spolu s podrobnými statistikami a grafy.

79ec89bb0778755a073e9649ca4324d3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

2. Google Gesture Search

Google vyhledávání skrze gesta umožní opět o něco zajímavější interakci s telefonem. Stačí si zvolit, mezi jakými skupinami obsahu chcete vyhledávat – na výběr jsou například nastavení telefonu, kontakty, aplikace nebo i hudba a záložky webového prohlížeče. Aplikace tedy prohledává téměř celý obsah telefonu najednou, což je velmi praktické. Stačí pouze nakreslit písmena a výsledky se budou upřesňovat v průběhu vašeho psaní.

Google Gesture Search
Google Gesture Search

3. Google Spotlight Stories

Během krátkého období, kdy Google vlastnil společnost Motorola – která se nyní nachází pod křídly Lenova – byla vyvinuta aplikace Spotlight Stories. Interaktivní příběhy jsou jakousi předehrou pro Google Cardboard. Využívá moderních 3D prvků a interních senzorů telefonu pro vytvoření pocitu omezené virtuální reality. Aplikace obsahuje několik příběhů zdarma, kterých můžete být součástí a jistě stojí za vyzkoušení.

Google Spotlight Stories
Google Spotlight Stories

4. Vzdálená plocha Chrome

Vzdálená obrazovka Chrome Remote Desktop je oproti podobným službám jako TeamViewer nebo LogMeIn podstatně napřed. Nejprve je nutné aplikaci nainstalovat do telefonu a poté přidat rozšíření do Chrome na svém počítači. Následně budete moci ovládat svůj počítač z jakéhokoli místa na planetě. Vše je úplně zdarma a funguje napříč operačními systémy. Po spárování stačí otevřít aplikaci, zadat zvolený pin a můžete pohodlně ovládat laptop nebo desktop z Android zařízení.

google aplikace chrome desktop remote
Chrome Remote Desktop
Chrome Remote Desktop

5. Meter

Zajímavá aplikace od Google Creative Lab, která obsahuje tapety na mobil v material designu. Nenabídnou však pouze obyčejné obrázky, ale praktické živé wallpapery s daty. Na displeji se vám zobrazí signál Wi-Fi a mobilního připojení, procenta baterie nebo různé notifikace. Vše je prezentováno hravými geometrickými tvary a vzory, které navíc využívá senzorů telefonu a různě se pohybují.

Jaká je vaše oblíbená málo známá aplikace od Googlu?

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)