Přes Sdílení nablízko už můžete posílat soubory i do MacOS

Sdílení nablízko Nearby Share Android macOS NearDrop aplikace

Máme dobrou zprávu pro uživatele, kteří v rámci vlastních zařízení, s kolegy v práci nebo třeba při kontaktu s přáteli používají mobilní zařízení s Androidem a současně počítač se systémem MacOS. Pár dní poté, co společnost Google oficiálně oznámila zpřístupnění funkce Sdílení nablízko (Nearby Share) v beta verzi pro posílání souborů mezi Androidem a Windows, dostává díky nadšené práci komunity podobnou příležitost i zmíněný MacOS.

I built an unofficial Nearby Share receiver for macOS
by u/grishkaa in Android

“Před nějakou dobou jsem sem napsal, že jsem reverzním inženýrstvím rozkryl dostatek protokolů k vytvoření přijímací aplikace, která funguje pouze přes WiFi LAN. Nakonec jsem se donutil udělat z toho něco slušně použitelného,” pochlubil se na Redditu uživatel @grishkaa, který zájemcům nabízí program jménem NearDrop (kombinace pojmů Nearby Share a AirDrop). “Aplikace je umístěna na panelu nabídek a ukládá soubory do složky stažených souborů. Je to opravdu tak jednoduché,” ujišťuje autor na Githubu, odkud je možné novinku stáhnout.

Ačkoli je instalátor věnovaný systému MacOS, z nově vytvořené konektivity mohou pochopitelně těžit i majitelé Android telefonů a tabletů. Do Apple počítače mohou sobě či někomu jinému posílat soubory snad tím úplně nejjednodušším způsobem.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik znáte lidí, kteří používají současně Android i MacOS?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)