Samsung mění strategii: Střední třída dostane nové funkce dříve než TOP modely

samsung zmeny strategie nove funkce stredni trida

Ředitel mobilní divize Samsung DJ Koh se v rozhovoru pro CNBC nechal slyšet, že Samsung čekají velké změny ve střední třídě. Jedna z věcí je to, že nové funkce se nejprve můžou objevit v telefonech střední třídy a až pak u TOP modelů řad Galaxy S a Galaxy Note. S novými funkcemi ve střední třídě chtějí více zapůsobit na mladé.

Za změny ve střední třídě u Samsungu může Huawei

I když je Samsung stále s velkým náskokem největší výrobce telefonů, v posledním období nemůže moc oslavovat. Prodeje Samsung telefonů klesají, a to hlavně díky nepříliš dobrým prodejům řady Galaxy S9. Na výsledky prodejů nedávno vydaného Galaxy Note 9 si musíme ještě počkat, nicméně je jasné, že i korejská společnost nestačí na čínské společnosti v čele s Huawei.

samsung galaxy a6 design podobny galaxy a8

Huawei je na vzestupu, v současné době je druhým největším výrobcem telefonů. A to i přesto, že se neprodává v USA, což je jeden z největších trhů na světě. Šéf čínské společnosti řekl, že do roku 2021 se chtějí stát největším výrobcem telefonů na světě a chtějí překonat Samsung. Korejská společnost na to chce reagovat změnou strategie.

“V minulosti jsme přinesli nové technologie do vlajkových modelů a následně je dodali do střední třídy. Od tohoto roku jsme ale změnili strategii, kdy nové technologie uvedeme nejprve ve střední třídě,” řekl DJ Koh v rozhovoru pro server CNBC.

Chtějí přilákat hlavně mladé lidi, kteří si nemohou dovolit kupovat nové vlajkové modely, ale i přesto chtějí mít v telefonu nové funkce a technologie, na které se můžou těšit. Koh už údajně začal prosazovat změny uvnitř společnosti, aby se tak stalo.

Těšíte se na nové telefony Samsung pro střední třídu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)