Menu

Samsung mění strategii: Střední třída dostane nové funkce dříve než TOP modely

Ředitel mobilní divize Samsung DJ Koh se v rozhovoru pro CNBC nechal slyšet, že Samsung čekají velké změny ve střední třídě. Jedna z věcí je to, že nové funkce se nejprve můžou objevit v telefonech střední třídy a až pak u TOP modelů řad Galaxy S a Galaxy Note. S novými funkcemi ve střední třídě chtějí více zapůsobit na mladé.

Za změny ve střední třídě u Samsungu může Huawei

I když je Samsung stále s velkým náskokem největší výrobce telefonů, v posledním období nemůže moc oslavovat. Prodeje Samsung telefonů klesají, a to hlavně díky nepříliš dobrým prodejům řady Galaxy S9. Na výsledky prodejů nedávno vydaného Galaxy Note 9 si musíme ještě počkat, nicméně je jasné, že i korejská společnost nestačí na čínské společnosti v čele s Huawei.

samsung galaxy a6 design podobny galaxy a8

Huawei je na vzestupu, v současné době je druhým největším výrobcem telefonů. A to i přesto, že se neprodává v USA, což je jeden z největších trhů na světě. Šéf čínské společnosti řekl, že do roku 2021 se chtějí stát největším výrobcem telefonů na světě a chtějí překonat Samsung. Korejská společnost na to chce reagovat změnou strategie.

“V minulosti jsme přinesli nové technologie do vlajkových modelů a následně je dodali do střední třídy. Od tohoto roku jsme ale změnili strategii, kdy nové technologie uvedeme nejprve ve střední třídě,” řekl DJ Koh v rozhovoru pro server CNBC.

Chtějí přilákat hlavně mladé lidi, kteří si nemohou dovolit kupovat nové vlajkové modely, ale i přesto chtějí mít v telefonu nové funkce a technologie, na které se můžou těšit. Koh už údajně začal prosazovat změny uvnitř společnosti, aby se tak stalo.

Těšíte se na nové telefony Samsung pro střední třídu?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Cardi

cardi -324

4.9.2018 7:38

Tomuhle říkam strategie ala kravina :D ale ok článku se mi nějak nechce věřit

TonyKuba

TonyKuba 15

4.9.2018 7:48

Netěším, protože nový telefon už mám. Možná, že vedení Samsungu zjistilo, že top modely nepřinášejí ten kýžený a očekávaný zisk, takže jejich strategie se zaměří o stupínek níže.Může se stát, že i tento krok nepřinese co očekává, protože zákazník není zas až takový “hlupák” jak si majitelé Samsungu myslí. Dnes je opravdu z čeho vybírat.

Uni

uni -189

4.9.2018 9:27

Tak po té, co Samsung z High-endu udělal defakto design řadu se nedivím ničemu. Pozice prvního výrobce je zcela otevřená, Huawei to má snazší a snazší…

Xzeit

xzeit 1

4.9.2018 9:58

UNI: Huawei má teď velkou šanci, mít něco lepšího než Samsung. A teď ještě tohle? :-)

Jak píšeš…což mi osobně ale vůbec nevadí. Už se těším na další přístroj – Huawei.

Wortos

wortos 62

4.9.2018 10:45

jako když se podívám na nový kirin 980 a vysledky testu kdy v antutu dosahl 380 000 bodu a to ještě na nějakem prototypu tak to samsung bude mít sakra těžke když za cenovku 12 tis budete mit kirin 980 kdežto za cenovku 12 000 od samsungu dostanete snapdragon 450 nebo nejaky podřadný exynos.

Wey

Filip Vrána 0

4.9.2018 13:42

Úplně se mi nechce věřit této zprávě,nicméně pokud jde o skutečný tah z řad Samsungu ,tak velké zklamání.I přes menší prodeje high-endu jsou lidé,kteří si ho pořídili (inc.me) a očekávají premiový přístup.Chápu situaci ve střední třídě ,ale tento přístup je opravdu zvolen dost hloupě..

Bicista

bicista 61

4.9.2018 15:14

videl bych to tak ze vyrobce dokaze uvolnovat nove nizsi modely rychleji nez top model ktery ma nejaky cyklus k uvolneni na trh, ty technologie tu jsou uz pred vydanim top modelu, takze nez aby to brzdil uvolni je do modelu ktery je pred vydanim top modelu, tj i do nizsi rady. Oktavka ma treba taky nekdy lepsi ficury drive nez je dokazi implementovat do supa treba digitalni budiky atp.

Velkoadmiral

Velkoadmiral 1

4.9.2018 15:25

Ono je to tím že Huawei i jeho Honor vedou ve střední třídě, samsung ve střední a nižší třídě má samé braky, které jsi koupí maximálně nějaký důchodce, kterému to ještě musí vrazit obchodník s tarifem. Samsung v téhle větví totálně neprodává. Kdyby jste měli budget 5 tisíc na telefon šáhnete po honoru, či nokii, nebo xiaomi. Rozhodně ale nesáhnete po nějakým “Samsungu J5 2018” zatím co kdyby váš budget byl 20 tisíc tak zas rozhodně většina z vás nesáhne po honoru…

RSS (komentáře k článku)