Samsung předělá systém chytrých hodinek Tizen: Nově bude připomínat One UI z telefonů

samsung-galaxy-watch-active-redesign-systemu-tizen

Chytré hodinky Samsung fungují na systému Tizen. Společnost jej upravila tak, aby se mohla využívat otočná luneta, která je dostupná na hodinkách korejské společnosti. Za týden se ale dočkáme představení nových hodinek Galaxy Active, které se budou lišit právě tím, že nemají otočnou lunetu. Spekulovali jsme nad tím, že Samsung bude muset upravit systém hodinek a dnes se to v podstatě potvrdilo. Na internetu se objevily nové rendery, které ukazují, že Tizen OS bude více připomínat telefonní nadstavbu Samsung One UI.

Samsung přemění design Tizen OS. Systém hodinek bude připomínat nadstavbu One UI

Na nových renderech se opět potvrdilo to, že nové chytré hodinky od Samsungu nebudou mít otočnou lunetu, takže jedinou možností, jak ovládat hodinky, bude přes tlačítka na boku a dotykový displej. Nově známé i některé parametry. Používá se 1,1 palců velký AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 pixelů. Baterie má údajně kapacitu 236 mAh, což je až podezřele málo. Hodinky půjdou nabíjet přímo přes telefony Samsung Galaxy S10. A ti díky reverznímu nabíjení, tedy stejné funkci, kterou představil Huawei u Mate 20 Pro.

samsung-galaxy-watch-active-one-ui-design

Chybět nebude ani NFC pro platby přes Samsung Pay, Bluetooth 4.2 nebo WI-Fi. O výkon se má starat čipset Exynos 9110. Nejzajímavější jsou ale novinky v systému. Z dostupných screenshotů si můžeme všimnout, že hodinky budou sdílet obdobný design jako Samsung One UI.

Galaxy-Watch-Active-samsung-one-ui

Dostane se třeba na předělané sledování aktivit, kdy hodinky můžou nepřetržitě sledovat velké množství údajů. Lidé ze serveru SamMobile, kteří nové screenshoty zveřejnili, upozorňují, že se nejedná o tak drastické změny, jako jsme mohli vidět u telefonů, ale i tak půjdou změny na hodinkách poznat ihned při prvních desítkách sekund používání.

samsung-galaxy-watch-active-system-tizen-os

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active by měly být představeny již 20. února v San Francisku. A to společně s ohebným telefonem, řadou Galaxy S10 anebo novými sluchátky.

Těšíte se na nové hodinky Samsung Galaxy?

Zdroj: sammobile.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)