Novinka od Samsungu by měla posoudit zdraví líp než hodinky

Samsung chytrý prsten Galaxy Ring přesnější než hodinky

I když jsou některé chytré hodinky opravdu skvělé nejen v trackování sportovních aktivit, ale i v analyzování zdravotního stavu, je známo, že různá měření prováděná ze zápěstí mají své technologické limity. I proto v tomto oboru bodují chytré prsteny jako například Oura Ring, které mají po obepnutí prstu přístup k přesnějším datům. Možná jste nedávno zaznamenali zprávu, že chytrý prsten chystá také Samsung. I jeho Galaxy Ring by měl podle nedávného úniku využít zmíněné výhody a být v něčem přesnější než hodinky.

Samsung už prý vyvinul pro Galaxy Ring technologie pro sledování aktivity a zdravotního stavu. Údajně je vybaven snímači PPG (fotopletysmografie) a EKG (elektrokardiogram) pro sledování srdeční aktivity a zdravotního stavu. Řečeno také bylo, že Galaxy Ring má opravdu ještě přesnější a podrobnější data než sbírají a poskytují stávající hodinky Galaxy Watch. A ty v tom rozhodně nejsou špatné.

Je otázkou, kdy a zda vůbec (nicméně název už minimálně v Koreji zaregistrovaný je) Samsung svůj chytrý prsten uvede na trh. Přece jen by byl konkurencí právě pro hodinky, nad čímž korejská firma jistě přemýšlí. Nám by se jednoznačně další konkurence v oblasti chytrých prstenů líbila.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co zatím říkáte na chytré prsteny?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)