Samsung Galaxy S6 Mini se začíná odhalovat. Zatopí Xperii Z5 Compact?

SAMSUNG CSC

Mezi výrobce, kteří mají ve zvyku na trh uvádět zmenšené, a často i značně “odlehčené” verze svých vlajkových lodí, patří také jihokorejský Samsung. Ten s touto tradicí začal již u modelu Galaxy S3 Mini, který se ještě donedávna těšil solidní oblibě. Není se tak čemu divit, že Samsung postupně přišel i s telefony Galaxy S4 Mini a S5 Mini, na zmenšeninu současné vlajkové lodi se však stále čeká. Samsung Galaxy S6 Mini však nyní unikl na stránkách jednoho zahraničního prodejce a i na základě dříve uniklých informací se mají příznivci malých ale dobře vybavených telefonů na co těšit.

gsmarena_001 (1)

Dle stránek prodejce by měl nový Samsung Galaxy S6 Mini disponovat 4,6″ Super AMOLED displejem. Ohledně rozlišení stránka obchodu mlčí, zřejmě se však bude jednat od HD (1280 x 720 px) displej. Výkon mu přitom má dodávat procesor s šesti jádry o taktu 1,8 GHz, což se podporuje s dřívějšími informacemi o použití chipsetu Qualcomm Snapdragon 808. Operační paměť RAM by měla mít kapacitu 2 GB a interní úložiště nejspíš nabídne 16 GB prostoru. Hlavní fotoaparát telefonu by měl disponovat 15 MPx a přední kamerka 5 MPx. Samsung nejspíš nezapomene ani na kvalitní materiály a telefon vybaví kovovým rámečkem. Opomenuta by neměla být ani čtečka otisků prstů.

Samsung Galaxy S6 Mini jeden z dříve uniklých snímků údajného Samsungu Galaxy S6 Mini

Zatím bohužel nemáme oficiálně potvrzeno, ani že nějaká mini verze současné vlajkové lodi Samsungu příjde. Uniklé informace a spekulace však vypadají na první pohled poměrně věrohodně a pokud se potvrdí, případný Samsung Galaxy S6 Mini by mohl udělat radost celé řadě uživatelů prahnoucím po kompaktním telefonu s dobrými hardwarovými parametry.

Zatopí podle vás Samsung Galaxy S6 Mini současnému vládci segmentu kompaktních telefonů – Sony Xperia Z5 Compact?

 

Zdroj: GSMArena.comSamMobile.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)