TOPlist

Samsung Galaxy S5 Neo: voděodolnost ve známém balení s Exynos 7580

Samsung-Galaxy-S5-Neo-1439231197-0-0

Samsung opět rozšiřuje svou nabídku znovuzrozených telefonů s mírně upraveným hardwarem ale totožným designem jako jejich vzory. Naposledy tak uvedl na trh vylepšenou verzi modelu Galaxy S4 Mini, která však příliš mnoho novinek nepřinesla. Nově se tento jihokorejský gigant chystá, vedle předčasně prozrazených modelů Galaxy Note 5 a S6 Edge+, uvést omlazený model Samsung Galaxy S5 Neo, který se oproti zmíněnému telefonu Galaxy S4 Mini Value Edition přece jen některých významných novinek dočkal.

Největší změna se u telefonu Samsung Galaxy S5 Neo odehrála „pod kapotou“. Zatímco předchůdce využíval chipset Qualcomm Snapdragon 801, Galaxy S5 Neo se spolehne na řešení z dílny Samsungu a výkon mu tak bude dodávat osmijádrový chipset Exynos 7580 taktovaný na 1,6 GHz. Beze změny zůstal 5,1″ FullHD (1920 x 1080 px) Super AMOLED displej, operační paměť s kapacitou 2 GB a 16GB interní úložiště. Zachována zůstala také prachu a vodě odolná konstrukce, díky níž by měl Samsung Galaxy S5 Neo přežít i ponor do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Nově však již telefon nedisponuje krytkou USB konektoru, ten si však pohoršil a nově se jedná pouze o USB 2.0. Změny se odehrály i v oblasti fotoaparátu, primární, 16MPx však zůstal zachován, telefon totiž nově disponuje vylepšeným předním snímačem s rozlišením 5 MPx, ten nahradil původní 2MPx kamerku. Telefon bude již z výroby vybaven Androidem 5.1. Přítomen je opět senzor srdečního tepu, o zachování čtečky otisků prstů momentálně nemáme žádné informace. Samsung Galaxy S5 Neo se dočkal i jedné designové změny, kterou představuje jiná textura zad telefonu, tato změna je docela pochopitelná, jelikož právě pro texturu na zadní straně se stal původní Galaxy S5 terčem řady vtípků.

Samsung Galaxy S 5 Neo

Samsung Galaxy S5 Neo by se měl na vybrané trhy dostat koncem měsíce srpna za cenu 439 € (cca 11 900 Kč).

Co na omlazený Samsung Galaxy S5 Neo říkáte?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)