To je pecka! Samsung Galaxy S24+ se svlékl v GeekBench a ukazuje extrémně dobré výsledky

samsung galaxy s24 plus
  • Samsung Galaxy S24+ byl spatřen v benchmarku GeekBench 6
  • Vykazuje brutální grafický výkon a překonává například GTX 1050
  • Otázkou zůstává, zda takovou porci budeme moci využít v praxi

Dle nejnovějších informací představí Samsung své vlajkové telefony řady Galaxy S24 z kraje ledna 2024 v San Franciscu. Je takřka jisté, že minimálně Ultra varianta bude po celém světě dodávána s čipem Snapdragon 8 Gen3, který nabídne oproti současnému Snapdragonu 8 Gen2 zásadní zlepšení ve výkonu. A to takové, že jeho grafický výkon dokonce překonává sice starší, ale plnohodnotnou desktopovou grafickou kartu.

V benchmarku GeekBench 6 se objevil Samsung Galaxy S24+, v němž tiká právě nový počin od Qualcommu a rozhodně se bude na co těšit. V grafickém testu Vulkan dosáhla novinka na skóre 17 031 bodů, což je neskutečně vysoká hodnota. Například Galaxy S23 Ultra v našem testu získala 9 495 bodů, což je takřka poloviční údaj. Pokud se podíváme na graf na oficiálních webových stránkách, zjistíme, že si novinka vedla v testu podobně jako třeba desktopová karta GTX 1050. Současná generace grafického čipu ve Snapdragonu 8 Gen2 dosahuje sotva na GT 1030.

samsung snapdragon 8 gen3

Rozhodně se tedy máme po stránce výkonu na co těšit, snad ho bude jak využít. Konkurenční iPhony dostanou v dohledné době AAA tituly jako Assassin’s Creed Mirage či Death Stranding, o Android platformě se v souvislosti s těmito hrami zatím nehovořilo.

Jak se těšíte na nové telefony od Samsungu?

Zdroj: gizmochina.com, notebookcheck.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)