Sázka na Snapdragon se vyplatila. Řada Galaxy S23 se prodává nad očekávání dobře

galaxy s23
  • Řada Galaxy S23 se prodává skvěle
  • Zdaleka nejpopulárnějším modelem je Galaxy S23 Ultra
  • Svůj podíl na tom má jistě nový Snapdragon 8 Gen2 for Galaxy

Na začátku roku se Samsung nechal slyšet, že plánuje navýšit prodeje nadcházejících vlajkových modelů a řada Galaxy S23 opravdu slaví úspěch, který možná ani samotná jihokorejská společnost nečekala.

Dle agentury Yonhap News jsou prodeje nové řady mnohem vyšší než loni. Prodeje se zlepšily hlavně v jihoamerických státech (hlavně Brazílii a Mexiku), kde mají být až 1,7krát vyšší v porovnání s řadou Galaxy S22. V Evropě a na Blízkém východě se pak novinky prodávají 1,5krát lépe a v Indii se pyšní 1,4násobným zlepšením.

Ještě zajímavější je pak prodejnost jednotlivých telefonů. Z celkového koláče ukusuje Galaxy S23 Ultra až 60 %, zbylé dva modely, Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus tvoří shodně 20 %. S tím přitom Samsung počítal a očekával, že bude nejdražší zástupce řady zastupovat minimálně 50 %. Vypadá to, že se Samsungu vyplatila sázka na Snapdragon, což dokazují lepší prodeje i v Evropě, kde jsme ještě loni měli Exynos. Pochvalné recenze (včetně té naší) pak přimějí o mobilech alespoň uvažovat mnohem širší množství potenciálních zákazníků.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte o nákupu jednoho z modelů řady Galaxy S23?

Zdroj: AndroidAuthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)