TOPlist

Velký přehled: Foto vychytávky z řady Galaxy S23 míří do dalších Samsungů

Samsung Galaxy S23 foto funkce vychytávky One UI 5.1 seznam mobily telefony update

V polovině letošního února jsme vás informovali o tom, že společnost Samsung posílá do některých svých starších telefonů v rámci aplikace Galerie skvělou editační funkci Image Clipper. Tedy inteligentní výběr části obrázku, která se dá dále používat s průhledným pozadím. Tato vychytávka byla původně dostupná jen v mobilech poslední vlajkové řady Galaxy S23 a zád se, že podobná praxe bude pokračovat.

Na oficiálním korejském fóru se před pár hodinami objevil seznam dalších pokročilých foto či editačních funkcí a mobilů, které je dostanou. V některých případech jde o rozšíření stávajících funkcí u telefonů, které je již mají. Jindy jde o zpřístupnění nových funkcí v dalších modelech. Níže uvedené popisky jsou automaticky přeložené z korejštiny a nemusí úplně sedět na české označení dotyčných funkcí. Přesné termíny dostupnosti v ČR nejsou známé.

 • Snadný výběr Expert RAW z nabídky Více: Z nabídky Více můžete snadno vybrat Expert RAW, který byl poskytnut jako samostatná aplikace, a pořizovat vysoce kvalitní fotografie. Ve stavu, kdy není nainstalován Expert RAW, se ikona Expert RAW zobrazí, když se můžete připojit k obchodu Galaxy Store prostřednictvím síťového připojení. Dostupnost: Galaxy S22, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, S21 Ultra, S20 Ultra, Note20 Ultra.
 • Přední fotoaparát v režimu Pro/Pro Video a Expert RAW: Při zachování rychlého zážitku z fotografování v režimu Pro jsme vybrali model, který podporuje 12bitový raw s uživatelem zvoleným poměrem rozlišení, úhlem pohledu a horizontálním obrácením. Dostupnost: Galaxy S22, Z Fold4.
 • Astro Hyperlapse: Noční funkce s 300x rychlostí, která vám umožňuje fotografovat hvězdy na noční obloze a stopy hvězd lze fotografovat výběrem možnosti Star Trails.
  Podporované modely byly vybrány s ohledem na výkon procesoru a strukturu systému pro zpracování fúze obrazu v reálném čase a charakteristiky snímače pro dlouhodobé fotografování. Dostupnost: Galaxy S22, Z Fold4 / Flip4.
 • Camera Assistant: Aplikace, která vám umožňuje měnit podrobné nastavení fotoaparátu podle vašeho vkusu. Na základě zpětné vazby od členů ji budeme i nadále zlepšovat. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip. (Pozn. red.: O této vlně jsme nedávno informovali v samostatné zprávičce.)
 • Snazší nastavení barev selfie: Barvu své selfie můžete snadno upravit stisknutím tlačítka efektu v horní části obrazovky. Zlepšili jsme použitelnost při zachování stávající kvality obrazu a podpory barev / tónů. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Optimalizace skenování QR kódu: Rychlost skenování QR kódu byla zlepšena optimalizací nástroje pro rozpoznávání QR kódu. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Vylepšený efekt přepínání objektivu: Řada Galaxy S23 dále zlepšila efekt přepínání objektivu dynamickým ovládáním zoomu. Podporovatelné modely jsou přezkoumávány s ohledem na strukturu systému a výkon pro ovládání dynamického zoomu. Dostupnost: Galaxy S22, Z Fold4 / Flip4. (Pozn. red.: Naše starší zprávička zmiňuje více modelů, tak snad dojde i na ně.)
 • Vylepšená funkce photo remaster: Detekuje a opravuje různé problémy s kvalitou fotografií pomocí technologie odhadu kvality AI. Bylo přidáno vylepšení GIF, mazání odrazů stínů/světla a korekce širokoúhlého zkreslení. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Vylepšená funkce příběhu: Vylepšena první obrazovka příběhu galerie a přidán režim zobrazení pro zobrazení více příběhů. Často prohlížené příběhy lze zaregistrovat jako oblíbené, takže je lze rychle znovu zobrazit, a byly změněny na zábavný a rychlý formát prezentace, abyste si je mohli vychutnat dynamičtěji. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Vylepšená funkce vyhledávání: Abyste mohli rychle a snadno vyhledávat požadovaný obsah zadáním více klíčových slov pro vyhledávání v Galerii. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Vylepšení obrazovky s podrobnými informacemi o obsahu: Byly přidány informace, které lze poskytnout, jako je režim snímání fotoaparátu a informace o rozlišení. Pokud na obrazovce s podrobnými informacemi přejedete prstem doleva/doprava, můžete zobrazit podrobné informace o obsahu a užít si předchozí/následující obsah. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Image Clipper: Funkce známá i jako pick-and-pick automaticky vyřízne objekt na fotografii dlouhým stisknutím a lze jej dále použít. Dostupnost: Galaxy S22 / S21 / S20 / Note20, Z Fold4 / Fold3 / Fold2, Z Flip4 / Flip3 / Flip5G / Flip.
 • Automatické zaměřování na uživatelem zvolenou oblast: Automatické zaměřování je technologie, která rozpoznává osoby v zorném poli fotoaparátu a pomocí digitálního zoomu a panorámování umístí rozpoznané osoby do středu obrazovky. Počínaje řadou S22 je navíc podporována funkce Tracking Shot, která provádí automatické zaměřování kolem jedné osoby vybrané uživatelem, a řada S23 také podporuje automatické zaměřování pro oblasti jiné, než je osoba vybraná uživatelem. Dostupnost: Galaxy S22, Z Fold4 / Flip4.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kterou funkci byste v mobilu měli nejraději?

Zdroj: Samsung, via

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)