TOPlist

Jaké funkce nabídne Galaxy Ring? Prosákly další informace o prvním Samsung prstenu!

Samsung Galaxy Ring
  • První chytrý prsten od Samsungu má potenciál zamávat s trhem nositelných zařízení
  • Galaxy Ring přijde v druhé polovině letošního roku, možná se představí na příštím Unpacked
  • Na internet se dostaly další informace o jeho výbavě. Těšte se třeba na bezkontaktní platby

Celý segment chytrých prstenů by se mohl výrazněji změnit. Jihokorejský technologický kolos Samsung intenzivně pracuje na svém Galaxy Ringu, který krátce představil během lednového Galaxy Unpacked, ale příliš sdílný nebyl. Když detaily nechtěla prozradit samotná společnost, musíme se spolehnout na (doufejme) dobře informované zdroje.

Z domovské země Samsungu prosákly další podrobnosti o výbavě Galaxy Ringu. Portál Electronic Times, na jehož zprávu upozornil uznávaný insider Revegnus, uvedl, že chytrý prsten bude schopen měření průtoku krve a elektrokardiogramu. Samozřejmě mu nebudou chybět ani funkce pro záznam a analýzu dat souvisejících se spánkem či zdravím nebo podpora bezkontaktních plateb. Zpravodajský list zmiňuje také dovednost ovládat další zařízení, ale zatím není úplně jasné, co konkrétně si pod tím máme představit.

Samsung Galaxy Ring je momentálně ve fázi prototypů a předpokládá se, že v příštím kvartálu bude zahájena sériová výroba. Na pultech obchodů bychom se s prstenem měli setkat v druhé půlce letošního roku, což ostatně už dříve potvrdil zaměstnanec samotného Samsungu. Zdroje také počítají s tím, že plnohodnotné uvedení připadne na letní Galaxy Unpacked, kde se představí také nová generace skládacích telefonů Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold.  Aby se dostalo maximálnímu pohodlí úplně každému, bude Galaxy Ring údajně k dispozici v osmi různých velikostech.

Bohužel, aktuálně se jedná o pouhé spekulace a není zcela jasné, jaký bude Galaxy Ring ve skutečnosti. Pakliže se ale zvěsti vyplní, půjde o zajímavou konkurenci pro zařízení společnosti Oura, která v současné době této oblasti dominuje.

Vlastníte/zkusili jste si už někdy chytrý prsten?

Zdroj: Electronic Times

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)