TOPlist

Nastal konec podpory pro Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9 konec podpory

V dubnu jsme vám přinesli zprávu, že Samsung překvapivě dále distribuuje bezpečnostní záplaty do svého telefonu Galaxy Note9 v periodách, které jsou mnohem kratší než oficiálně uvedené. Na seznamu zařízení byl devátý „nout“ již několik měsíců veden jako mobil, který má dostávat update jednou za čtvrt roku. Dělo se tak ale podstatně častěji. Až se mohlo zdát, že Samsung na toto omezení péče snad zapomněl, nebo chtěl oblíbenému mobilu dopřát trochu nadstandardu. Tak či onak už nastal okamžik, kdy Galaxy Note9 oficiálně potkal definitivní konec podpory.

Telefon již úplně zmizel z přehledu pravidelné péče o Samsung zařízení a nemá tedy nárok na další záplaty. Pokud by majitelé tohoto stroje měli zájem o nějaké alternativní verze Androida s pokračující podporou, nabízí se například Noble. Populární LineageOS, který by možná nejednomu čtenáři padl na mysl, už bohužel s devátou řadou vlajkových Samsung mobilů skončil. Mobil Samsung Galaxy Note9 byl na trh uveden v srpnu roku 2018 se systémem Android 8.1.

Jak je na tom s podporou váš Samsung mobil?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)