TOPlist

LineageOS 17.1 končí s podporou dvou oblíbených Samsung telefonů

LineageOS konec podpory Samsung S9 Note 9

Jeden z nepopulárnějších „alternativních“ Android systémů aneb Custom ROM jménem LineageOS po nějaké době aktualizovat seznam přístrojů, pro které je dostupný. V případě nejnovější verze 17.1 přibývá celkem pravidelně podpora dalších a dalších mobilů, z nichž mnohé jsou i dost staré. Aktuálně jde například o zajímavý telefon Netxbit Robin a tři modely značky Motorola. Oznamované novinky ale občas míří i opačným směrem, tedy k zeštíhlování tohoto seznamu. V tuto chvíli se konec další podpory od LineageOS týká například Redmi Note 7 a OPPO Find 7, ale hlavně populárních Samsung modelů S9 a Note 9.

LineageOS 17.1 Android 10

Co to pro tyto mobily znamená? Zmíněná nadstavba v nich bude nadále fungovat, jen se už v budoucnu nedočkají žádné další nové oficiální verze LineageOS. Důvodem je převážně to, že dobrovolní vývojáři nadále nemají zájem nebo dostatek času jej pro konkrétní modely dál rozvíjet. Majitelé zmíněných čtyř mobilů, kteří tomuto systému fandí, tak musejí počítat s tím, že se další verze nedočkají. Minimálně ne té oficiální. Konec podpory LineageOS pravděpodobně nejvíce zamrzí hlavně majitele telefonů Samsung Galaxy S9 a Note 9.

Jaké máte zkušenosti s LineageOS?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)