Samsung Galaxy Fold: Budoucnost ohebných telefonů klepe na dveře

Ohebny telefon Samsung Galaxy Fold recenze

Dlouhé roky uběhly od toho, co jsme poprvé na konceptech mohli vidět ohebný telefon. Dnes jsme se konečně dočkali a Samsung Galaxy Fold byl oficiálně představen. Novinka má 7,3″ velký displej, přitom se ale díky ohýbání stává kompaktním zařízením do kapsy. Pojďme se na tento mobil/tablet podívat blíže.

Samsung Galaxy Fold je ohebný telefon, který se dokáže proměnit v tablet

Společnost Samsung dnes nepředstavila jen Samsung Galaxy S10, ale dostalo se i na zařízení, o kterém se spekulovalo dlouhé roky. Zároveň ale tímto zařízením ukazuje i to, kam se smartphony můžou za další roky vydat, protože zvětšování klasických telefonů není možné donekonečna. Lidé mají v oblibě velké displeje, díky Galaxy Fold nyní dostanou chytrý telefon, ale v případě potřeby i tablet.

Samsung Fold first look

Samsung Fold first look

K ohýbání displeje se používají speciální materiály, využívá se polymerová vrstva. Displej v ohebném telefonu je o polovinu tenčí než běžný displej smartphonu. Otevírání telefonu je jednoduché jako kniha. Zavírání telefonu umožňuje pantový mechanismus s ozubenými kolečky. Čtečka otisků prstů byla umístěna na bok telefonu, kde se opírá telefon o palec. Nechybí dvě baterie.

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

DJ Koh, prezident a generální ředitel společnosti Samsung

„Samsung dnes píše novou kapitolu v historii mobilních inovací a mění, co se u chytrých telefonů doposud považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení, která díky displeji Infinity Flex otevírá cestu dosud nevídaným možnostem,“

Parametry a specifikace Samsung Galaxy Fold

Pojďme se už ale podívat na samotné parametry. Začneme čím jiným než displeji. Ohebný telefon od Samsungu má totiž rovnou dva. Ten hlavní má velikost 7,3″ QXGA+ rozlišení a dá se ohýbat. Používá se dynamický AMOLED panel s poměrem stran 4,2:3. Na vnější straně je ještě jeden menší displej, který má velikost 4,6″ a HD+ rozlišení, jedná se o Super AMOLED panel.

Galaxy Fold: Unveiling

Galaxy Fold: Unveiling

O výkon se stará Snapdragon 855, který doplní 12GB RAM paměť a 512GB úložiště. Má rovnou dvě baterie o kapacitě 4 380 mAh. Dohromady tedy 8 760 mAh. To už je poměrně dost slušná kapacita. Zajímavé to je i u fotoaparátů. Telefon jich má celkem šest. Nejprve je tu vnější 10 MPx selfie fotoaparát se světelností F/2,2. Poté je to zadní trojitý fotoaparát s 16 + 12 + 12 MPx, nechybí optická stabilizace obrazu nebo 2x optický zoom. A dále má telefon přední duální fotoaparát s 10 a 8 MPx. Rovnou běží na Androidu 9 Pie. Samozřejmostí jsou věci jako Bluetooth 5.0, NFC, USB-C atd.

Cena a dostupnost Samsung Galaxy Fold

O dostupnosti zařízení Galaxy Fold v České republice a jeho lokální ceně nebylo zatím rozhodnuto. V zahraničí se začíná prodávat 26. dubna 2019 za cenu 1 980 dolarů. V přepočtu s DPH cca 55 tisíc Kč. Holt za inovace se platí a Samsung už předem upozorňoval, že ohebný telefon nebude nic levného.

samsung galaxy fold design a barvy

Jak se vám líbí ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)