Nový Samsung Galaxy A6s je prvním telefonem značky, který nevyrábí přímo Samsung

samsung galaxy a6s

Samsung včera v Číně představil dva nové telefony. Jedním z nich je Samsung Galaxy A9s, což je jen přejmenovaný model, který u nás známé pod názvem Galaxy A9. Mnohem zajímavější je to u druhého telefonu Galaxy A6s. Jde totiž o první chytrý telefon Samsungu, kde se výroba přenechala na jiné společnosti. Původně se spekulovalo nad tím, že výrobu telefonu si objednají přímo u Xiaomi, nakonec jde o jinou méně známou čínskou společnost. A to Wingtech, která je nicméně s Xiaomi spojena tím, že v minulosti také tvořila Xiaomi telefony. Co má nový Samsung Galaxy A6s za parametry?

Samsung Galaxy A6s je zajímavý model pro střední třídu

Displej telefonu má velikost 6 palců, FullHD rozlišení a nechybí Super AMOLED panel. O výkon telefonu se stará Snapdragon 660, který doplní 6GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměti. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát s 12 a 5 MPx. Selfie kamera na přední straně má 12 MPx. Rovnou z krabice běží telefon na Androidu 8.0 Oreo.

samsung galaxy a6s predstaveni

Baterie má kapacitu 3 300 mAh, nechybí rychlé nabíjení. Dále má telefon USB-C, Bluetooth 5, NFC i Dual SIM. Potěší také cena telefonu. V Číně, kde se nejprve telefon začíná prodávat, stojí Galaxy A6s celkem 1899 CNY, to je v přepočtu s DPH cca 7 500 Kč. Je jasné, kam tímto modelem Samsung míří. A to na čínské telefony střední třídy, kterou ovládají společnosti Xiaomi, Honor a Huawei. A minimálně podle specifikací to vypadá, že Samsung Galaxy A6s bude více než dobrá konkurence, která by mohla zamíchat kartami. Jediný problém je zatím to, že telefon byl oznámen pouze pro Čínu a k nám se může dostat později.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy A6s?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)