TOPlist

Zlobí vás Samsung baterie? Zkuste ji s naším návodem rekalibrovat

rekalibrace samsung baterie

Máte Samsung zařízení a zlobí vás u něj baterie? Máme pro vás jednoduché řešení, které může pomoci například s rychlým vybíjením telefonu. Nepomůže sice v problémech, jako měl Galaxy Note 7, ale pokud vám už Samsung baterie dosluhuje, můžete si rekalibrací zvýšit výdrž telefonu či tabletu.

Rekalibrace Samsung baterie vás může zachránit i před její výměnou

Baterie v telefonech patří mezi komponenty, které stárnou nejrychleji. S tím, jak se množí dobíjecí cykly, tak se mění opravdová kapacita baterie a ta, kterou podle dobíjení vypočítává systém telefonu. Pravděpodobně každý už někdy zažil s telefonem, kdy se z téměř 50% výdrže během chvíle stala téměř nula, nebo když jste nabíjeli telefon, na displeji se ukazovalo 100 %, ale chvilku po odpojení skočila výdrž na 90 %. Pokud se vám to děje, znamená to, že baterie není správně kalibrovaná.

Celý proces uvádíme pouze pro Samsung telefony. Osobně ji máme odzkoušenou na stařičkém Samsung Galaxy S4 Active, ale také třeba na stále novém telefonu Samsung Galaxy S8.

Jak rekalibrovat baterii na Samsung telefonech a tabletech?

  1. Nabijte svůj Samsung telefon či tablet do 100 %, jakmile je hotovo, odpojte jej z nabíječky
  2. Otevřete si aplikaci Telefon a do vytáčení zadejte kód *#0228#
    • Pokud máte tablet a nemáte přístup k vytáčení, otevřete aplikaci Samsung Kalkulačka a zadejte kód: (+30012012732+
    • V následujícím okně již můžete zadat kód vytáčení a pokračovat v návodu níže
  3. Automaticky se vám otevře neveřejné nastavení, kde můžete vidět informace o baterii. Zajímat se budeme o položku „Level“
  4. Klikněte na Quick Start, potvrďte upozornění a čekejte zhruba pět vteřin, displej se vypne a obrazovka zamkne
  5. Po odemčení telefonu byste měli vidět, že se v „Level“ změnila hodnota, někdy i pod 80 %
  6. Nabijte znovu telefon do 100 % a celou akci opakujte, dokud se v „Level“ nebude zobrazovat 100 %

Jakmile hodnota Level dosáhne na 100 %, tak máte hotovo. Důležité je opravdu vydržet do konce, do těch 100%, jinak by byla kalibrace k ničemu a výsledky by nešly poznat. My jsme například kalibraci opakovali na starším Galaxy S4 Active 6x. K ideálnímu účinku zopakujte stejnou proceduru za týden.

Tento proces zlepší životnost baterií na Samsung zařízeních, aniž by byl potřeba root nebo nějaké další složité úpravy. Pomůže to i samotné baterii, protože po kalibraci zná systém přesnější úrovně baterie, což pomáhá udržovat optimální zatížení.

Rekalibrovali jste někdy vaši baterii v telefonu či tabletu?

Zdroj: reddit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)