Náhrada za Chromecast bude překvapivě levná a s Android TV

sabrina android tv cena

Vaši starší TV brzy proměníte v moderní chytré zařízení s Android TV a to navíc doslova za pusu. Již delší dobu se proslýchá, že Google chystá náhradu za svůj oblíbený Chromecast. Nyní se dozvídáme že cena bude výrazně nižší, než se čekalo.

Dřívější zprávy naznačovaly cenu okolo 80 USD (u nás pravděpodobně někde pod 2800Kč). Vzhledem k tomu, že se bude jednat o výrazně schopnější zařízení (než Chromecast), tak to dává smysl. Současný Chromecast 3 v USA koupíte za 30 USD a výkonnější Chromecast Ultra s podporou 4K rozlišení za 69 USD. U nás seženete Chromecast 3 kolem 1200Kč a výkonnější Chromecast Ultra zhruba od 2300Kč. V systémech některých amerických prodejců elektroniky se teď objevila cena připravovaného zařízení s kódovým označením Sabrina. Již delší dobu víme, že se jedná o Googlem připravovaný TV dongle, který poběží na systému Android TV. Překvapením je však cena, která má být 49 USD nebo 59 USD.

Your Google Assistant: Now on Android TV

Your Google Assistant: Now on Android TV

Je možné že Sabrina bude v prodeji s přibaleným dálkovým ovladačem a levnější varianta bez ovladače, kdy použijete ovládání od vaší TV. Cena u českých prodejců by se tak mohla pohybovat kolem 1800Kč. To je za „chytrý mozek“ pro starší TV už opravdu slušná nabídka. Jedna z mála alternativ s Android TV a se solidní softwarovou podporou je Shield TV od Nvidie. Ten však cenou začínaná na 4199Kč v základní variantě. Představení nejspíše proběhne na stejné akci, kde se ukáže i nový Pixel 5 koncem září nebo začátkem října. Google zároveň s představením nového Android TV donglu Sabrina také nejspíš uvede připravovanou funkci Cast Connect a spekuluje se i o velkém redesignu Android TV. Recenze nového Google Chromecastu.

Jaký operační systém používá vaše televize?

Zdroj: xda-developers

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)